Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş göremezlik maaşı alıyordum. Oranı düşürdüler! Şimdi ne olacak?

Erdoganali74

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
[FONT=sans-serif]İyi akşamdardotlarım aynı dert bendede var

omuzdan % 13.2 ile 505tl maaş alıyorum iş görememezlik geliri ysk mahkeme sonucu % 7 ye duştu maaşı geri alırlar mı
adli tıpa itiraz ettik adli tıp nasıl karar veriyor yüksek oran veriyor mu yada ysk ya göre mi karar veriyor
adli tıp tekrar çekim yapılması için hastaneye sevk etti üniversite hastanesine çekimlei yaptım ama adli tıpa gidemedim zaman yetişmedi mahkeme adli tıptan tekrar randevu alacaz dedi adli tıp nasıl karar veriyor ysk ya göre daha dogrusu vede 2015 ten bu yana maaş alıyorum [/FONT]

Istanbul 3, ihtisas adli tıp hakkında bilgisi olan varmı ?

İyi günler arkadaşlar Şimdiden teşekkürler Benim sol omuzdan % 13,2 iş görememezlik raporum vardı tabi ki iş yeriyle mahkemeliğiz karar YSK ya gitti ysk ne hakla bilmiyorum % 7 düşürdü bizde itiraz ettik Adli tıpa gideceğim adli tıpta tekrar çekim yapmak için üniversite hastanesine sevk etti 3 ihtisas kuruluna acaba nasıl ilgileniyorlar mı yada oranı düşürüyorlarmı gideniniz varmı acaba yardımcı olursanız yada görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim şimdiden saolun

Geçmiş olsun Yüksek sağlık kurulu iş kaybı oranını %13.2 den %7 düşürmüş evet itiraz ettiğinde adlı tıp 3 ihtisas dairesine gidiyor onlar ara karar sonucu seni şehir araştırma veya Ünüversite hastanesine sevk ediyorlar burada yapılacak muayene ve tetkikler ile doktorun muayenesi çok önemli sana son durum hakkında görüş verecek,eğer elinde kaza ile ilgili tüm tıbbi belgeler var ise mahkemeye gönder yok ise tedavi oldugun hastaneden işte,benim de SGK mu ile maluliyet tespit davam devam ediyor,benim iş kayıp oranım %28 idi lakin işveren itiraz etti ve dosya yüksek sağlık kuruluna gitti,yüksek sağlık kurulu karar ile sevk oldum sehir hastanesine muayene be film röntgen çekimlerinden sonra doktor muanne sonucu dosyam tekrar dan yüksek sağlık kuruluna gitti ve oranım %32.2 olarak geldi,Buna da itiraz etti işveren ve mahkeme dosyayı Istanbul Adlı tıp 3.İhtisas kurumuna gönderdi,Adlı tıp 45 gün sonra mahkemeye yazı gönderip beni bulundugum il de Üniversite hastenesine sevk etti orada tekrardan muayene ve tetkikler olduktan sonra doktor muayenesi ve hastane heyet girdim oradan son durum gösteren bilgiler mahkemeye gönderirdi,bende elimde bulunan tüm tıbbi belge ve cd leri dilekçe ile mahkemeye verdim,mahkeme de belgeleri tekrardan adlı tıp yolladı ve 2 ay içinde adlı tıp tan dosyam,SGK mumun vermiş olduğu %32.2 iş kaybının aynı olduğunu ve sürekli olduğunu beyan edip mahkemeye yolladı ve 5 mart 2020 günü Mahkemeyi bekliyoruz,Bende süreç böyle oldu lakin kendi Whatshap grumuzda bu sürecleri yasayanlarda sürecleri benzer yasamışlar lakin genelde oranları düşük bekledikleri gibi gelmemiş bazı arkadaşların oranıda iş kaybı oranlarından daha yüksek gelebiliyor,bunu bilmek bize düşmüyor oradaki doktorların hastalık ile ilgili tanılarına baglı,dediğim gibi elinde var ise tüm tıbbi belgeleri mahkemeye ver ve adlı tıp yollasınlar,büyük itimale adlı tıp seni muayene etmek içinde cagırma durumu da olabilir.Gecmiş olsun

Üst Alt