Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş göremezlik maaşı alıyorum. Adıma çay ocağı açarsam maaşım kesilir mi?

balaybelen

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
slm ben 95 senesinde ilş kazası gecirdim ve sürekli iş göremezlik maaşı alıyorum sorum şu bi çay ocağı üzerime acarsam maaşım kesilirmi veya kesinti olurmu şimdiden teşekkürler arkadaşlar vereceğiniz cvp lar için

ben daha almadım alıcam inşallah araştırdım biraz hiç bir şekilde kesilmiyormuş ileşme olmadığı sürede...

Sürekli iş göremezlik geliri çalışırsan -belli oranda bile olsa- kesilmez. Sadece aynı anda emeklilik de hak edilmişse, o zaman o iki aylıktan fazla olanının tamamı az olanının yarısı ödenir, o kadar.

Yani Ahmet, çalışmaya başlayınca sürekli iş göremezlik gelirin kesilmez.

Arkadaşlar ben SGK' da İşkazaları ve Meslek Hastalıkları servisinde çalışıyorum. Gerek İşkazaları ve Meslek Hastalıkları olsun, gerekse özürlüler emeklilik ( vergi indirimi yoluyla) gerekse Hastalıktan dolayı malulen emeklilik konularında öyle yanlış cevaplar veriliyorki. Lütfen sorulan sorulara kesin emin olmadığınız sürece cevap yazmayın, Sürekli işgöremezlik geliri alan (İşkazası maluliyet) bir işe girip çalışsada, kendine bir işyeri açsada maaşı kesilmez .Ancak emekli olduktan sonra yüksek olan maaşın tamamı, diğer maaşın yarısını alır.

Üst Alt