Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş göremezlik maaşı hesaplama..?

mesut123.

Üye
Konular
24
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar benim evraklarım bağlı olduğum sgk'ya gelmiş kusur oranım %10 muş.Kaza geçirdiğim 18/11/2013'te sgk'da günlük kazancım 200 tl görünüyor,işgücü kaybım 2016 nisan ayı kontrollü %60.2014'ün 5.ayına kadar geçici iş göremezlik parası aldım.Acaba kaç lira maaşa bağlanırım ve ne kadar toplu para alırım?

iş görmezlik raporu haricinde büyük bir şirkette çalışıyorsanız . 60 gün içinde alacağınız tazminat hakkıda bulunmaktadır.

Nasıl yani açıklayabilirmisiniz 60 gün ne için?

Merhaba ben 18/11/2013 te bir inşaat firmasında iş kazası geçirdim ve yüzde 60 oranında özürlü kaldım.İstirahatlerimin bitmesinin ardından sürekli iş göremezlik maaşına başvurdum.Yalnız ben kaza yaptığım iş yerine 02/11/2013 te giriş yaptım ve sigortam asgari ücret üzerinden yapılmış.Ama iş göremezlik maaşının hesaplanmasında son 3 aydaki kazançların esas alındığını biliyorum,ve bende iş kazası geçirmeden önce başka bir türk firmasıyla yurtdışında çalışmaktaydım ve günlük gelirim sgk sitesinde de 200 tl görünüyor.Geçici iş göremezlik maaşımı da bu yüksek gelir üzerinden aldım.Bu hafta evraklarım bağlı olduğum sgk ya gelmiş maaş bağlanacakmış,bilgi almak için maaş bağlama kısmına gittiğimde sürekli iş göremezlik maaşında son 3 ayımı kapsayan önceki işyerimin sigortasından yararlanamayacağımı öğrendim.Sonuçta sigorta kaza halinde haklarımızı korumak için yapılan bir sistem ve orada kaza geçirseydim ne olacaktı hiç mi maaş bağlanmayacaktı yani veya ben eğer o kazayı geçirmeseydim yine yüksek önceki firmayla çalışıp gelirim yüksek olabilirdi bana bu konu mantıksız geldi.bu konuda bilgisi olan arkadaşların beni aydınlatmasını istiyorum.

Sayın oturanboğa bu konudaki tecrübelerinizi öğrenmek istiyorum

Üst Alt