Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş göremezlik maaşında ''Ek ödeme tutarı'' nasıl hesaplanır?

ilkers

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
İş göremezlik maaşındaki ek ödeme tutarı neye göre hesaplanıyor.Bu ödemeyi sürekli alıcakmıyız yoksa bir seferliğe mahsusmu yardımcı olurmusunuz

Ek ödeme tutarı 279,04 tl yazıyo şuan edevlette maaş bilgisi henüz yok e

Son düzenleme:
benimki sürekli işgöremezlik maaşı anlayamadım birşey

ilkers

Anladım.Emekli olanların ek ödemeleri hakkında son aylarda sürekli kendi emekliliğimle ilgili hesaplar yapa yapa bir fikir sahibi oldum ama sürekli işgörmezlik ile ilgili durum nedir söyleyemeyeceğim.Sitenin modlarını mesaja ekliyorum.Konuya bakınca size yardımcı olacaklarını umarım.

OturanBoğa BuTcHeR sarasota Üç moddan biri döner sanırım.

Benim bildiğim yani emeklilikteki durumu anlatayım kısaca.Ek ödeme denen rakam emekliler eskiden çarşaf çarşaf vergi iade fişleri ile uğraşırlardı zarflara doldururlardı vs belki yakınlarınızdan görmüşsünüzdür.Onlarla artık uğraşmasınlar diye devletin maaşlara eklediği %4'lük vergi iadesi karşılığı ek ödeme oluyor.Sizin ilk rakam yüksek.Onu da şöyle tahmin ediyorum.Hangi tarihte sürekli işgörmezlik geliri almaya hak kazandıysanız o tarihten maaşı alacağınız güne kadarki birikmiş maaşların ek ödemesidir bu.Buradan da ilk alacağınız birikmişler dahil rakama ulaşabiliriz.Tabii mantığın emeklilikteki gibi olduğu varsayımıyla:)

279,04 x 26 = 7.255,04 tl Bu tutar xx aylık ek ödeme dahil toplam birikmiş ilk maaşınızdır.Bu rakamı aldıktan sonraki zamanlarda aylık ( ya da üç aylık.işgörmezlik aylık mı siz bilirsiniz ) ek ödeme de içinde olacak şekilde normal maaşınızı almaya başlayacaksınız.

1.12.2015 ten itibariyle başlıyacak aylık hesaplanmaya sizin hesabınız doğruysa 604 lira gibi bir rakama tekabül ediyor sanırım.

Üst Alt