Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş göremezlik oranına itiraz süresi var mı?

ertugrul_79

Yeni Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba.

Bana 2014 yılı başında %17 oranında sürekli iş göremezlik verildi o dönemler itiraz etmem için yönlendirilmedim.
Benim öğrenmek istediğim şu;Rapordan bir yıl sonra bu orana itiraz edebilirmiyim.

baglı bulundugum sgk yı aramıstım bana zamanasımı var dedi : 6 ay içinde basvurman gerekir dedi.

Verilen iş göremezlik oranı değişebilir mi?

Merhaba arkadaşlar

Geçirdiğim iş kazası sonrasında çeşitli vücut kayıplarım oldu bunun akabinde iş göremezlik oranı verilip maaş bağlandı. Kazada kulak zarım patladı ve kemik yapısı zarar gördü bunun sonucunda biraz duyma kaybı oluşmuştu.Rapor çıkarma sürecinde kulağımın muayenesinde duyma kaybının fazla olmadığı söylendi.Kazadan 8 yıl geçti ve şuan sorunlu kulağım çok az duyuyor,

Öğrenmek istediğim; SGK'ya başvuru yaparsam sadece kulağımdan muayene olup iş göremezlik oranımı arttırabilirmiyim?

oranda artış oldu deyip tekrar muayene isteye bilirsin tazminat aldıysan bile tekrar dava acma hakkın var

Üst Alt