Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş görmemezliği ödeneği bağlanan kişiler tazminat davasından nasıl etkilenir?

Hector

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar iş görmemelik bağlanırsa tazminat davasını etkiler mi etkilenirse nasıl etkilenir birde bu iş görmemezlik ödeneği kimden kesilip bana verilir

Merhaba.. sürekli iş göremezlik geliri almanız tazminat davanızı etkilemez.. meslekte kazanma gücü kaybı oranınıza göre size gelir bağlanır.. işveren veya 3. kişinin kusuru varsa ona rucü edilir size ödenen ödenek.. İş kazası neticesinde kusur oranlarının belirlenmesi ve işçiye, üçüncü kişiye veya işverene kusur izafe edilmesi söz konusu olacaktır. Bu kusur oranları neticesinde işçiye, geçirmiş olduğu iş kazası neticesinde gerekli yardımlar yapılacak, aylık bağlanacak ve işçinin maddi açıdan tatmini sağlanmaya çalışılacaktır. Nitekim bu yardım Kurum tarafından karşılanacak ve Kurum da kusurları oranında ilgililere rücu edecektir.

iş kazası neticesinde açılacak 3 adet dava tipi mevcuttur :

Ceza Soruşturması ve Ceza Davası
Maddi ve Manevi Tazminat Davası
Sosyal Güvenlik Kurumu Tarafından Açılacak Rücu Davaları

ayrıntılı sorularınız için özelden mesaj atabilirsiniz.. Kurtalan'a selamm..

tsk ederım ozelden mesaj attım kurtalanı bılıyormusnuz

Üst Alt