Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş gücü kaybı oranı ile engelli oranı farklı mıdır?

Dejavu1977

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
Merhaba;
İş gücü kayıp oranı ile özür oranı aynı şey mi?
İş gücü kaybı örneğin %15 iken özür oranı daha fazla olabilir mi?

Evet farklıdır.Benim is gücü kaybı oranın yüzde 41. Engelli oranim ise 21.

@Dejavu1977
iş gücü kaybı iş kazası meslek hastalığı gibi durumlarda yalnızca ona bağlı olan oranlar için oluyor engelli oranı ise tüm hastalıkalr rahatsızlıklar söz konusu oluyor benim normal engel oranım %49 iş gücü engel oranım %25 farkı dediğim gibi yalnızca iş kazası meslek hastalığı olanlar geçerli oluyor

peki benim iş kazası oranım %17 sadece bundan dolayı başka bir devlet hastanesine heyete girsem iş kazası olduğunu belirtmeden çünkü o kesin raporu aldım daha fazla çıkması söz konusu mu??

Dejavu1977 iş gücü kayıp oranları mesleklere göre belirleniyor. SGK mesleğinizi dikkate alarak oran belirliyor.

Devlet hastanesinden rapor alırsan SGK için kullanamazsın. Şunu yapabilirsin devlet hastanesinden engelli raporu alabilirsin %40 ve üstü rapor alırsan EKPSS sınavına girebilirsin. Devlet hastanesinden alacağın rapor %17 den daha yüksek çıkabilir.

engelli raporu ile iş göremezlik raporunun hesaplaması arasında o kadar çok fark varki hesaplama farkı kişinin mesleği yaşı işine bağlı engelleri ile hesaplanıyor engelli raporunda ise kişinin mesleği yaşı fark etmiyor ve tüm vücut engelleri oranı dikkate alınıyor

Hocam engeli heyetine ve surekli is gorememezlik heyetine aynı anda girebilirmiyim

İş kazası özür oran cetveli yaz arama motoruna Caner Erdem’in makalesinde hesaplama var ordan ne oran alacağını bilirsiniz hala yürürlükte ise oranını kesinkes veriyor

Ostoemyelit var bende engelli oranı az ama işgücü kayıp oranı a cetveline göre uçuk bu kanunu çıkaran mağdurları düşünmüş allah razı olsun

İş kazası geçirenler hiç düşünmeyin başvurun Sgk ya işvereni düşünmeyin o sizi düşünmez

Merhaba
OturanBoğa
iş kazası neticesi iş gücü kayıp oranım %17 kesin oran
%40 maluliyet ile emeklilik için başvurur isem iş gücü kaybı oranı ile tüm vücutta engel oranı farklı şeyler diye biliyorum yüksek oran alma ihtimalim var mı?

Dejavu1977 benimde is kazasi is gucu kaybi yuzde 45 engelli orani icin basvrdum bakalim ne cikacak

Is gucu kaybi meslege gore engel orani tum vucut baz aliniyor ikiside farkli seylermis

Dursun1984 merhaba; nereye hangi yol ile başvurdunuz bana anlatırsanız bende o şekilde devam edeceğim sanırım engel oranı her halükarda iş gücü kaybından daha yüksek çıkıyor değil mi?

Sanmam ben elk teknsyeniym mahkeme kararyla is gucu kybi hesaplndi kornea delindi gözmde 4 dikis var akabnde diger rhtszliklrm cikti simdi engel orani icin bizzat kndim basvurucagim

Üst Alt