Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazaları emeklisi hakları nelerdir ve emekli maaşı hesaplamaları..?

1974ahmet

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
iş kazaları emeklisi hakları nelerdir ve emekli maaşı hesaplamaları

Ahmet bey Ankara SGK dan gelen raporunuz yüzde kaç? İş gücü kaybınızın yüzdesine göre haklarınız değişir. Rapor oranınızı belirtirseniz aynı durumdaki arkadaşlar yardımcı olur.

vergi indirimi raporum var yüzde 53 ankaradan onaylandı yeni ben işkazalarından dolayı maaş alıyorum 3600 iş günüm ü tamamlamaya askerliğimi saydırırsam 11 günüm kaldı emekli olmaya asgari ücretten yattı çalıştığım günler 1988 den 2010 kadar aralarında çalışmadığım günlerde var dediğim gibi 3600 günümü dolduruyorum maaşımı yükseltmek için ne yapmalıyım pirimim 43000 civarında tavandan askerliğimi saydırsam maaşımı yükseltirmi acaba çalıştıkca da emekli maaşları düşüyor asgari üçretle 1 sene daha çalişsam tavandan yatırsam ssk pirimimi maaşımı yükseltirmi

peki almiş olduğunuz bu %53 rapor ile size ek gelir ne kadar maaş bağlandı öğrenebilirmiyim?

1989 yılında sürekli iş görememezlik maaşı bağlandı iş kazası geçirdiğim için 2013 yılında aldığım maaşım 1022 tl şu an

birde vergi indirimi ile 3600 emeklilik şartlarım bu malülen yüzde 60 raporla emekli olmak daha iyi yoksa 3600 vergi indirimi ile emekli olmak hangisi daha avantaşlı oluyor hangisini seçmeliyim sizce

Ahmet, en önce hangi statüde emekli olabiliyorsanız olun. İki statüde emekli olma hakkınız da varsa, Yaşlılık emekliliğini tercih edin (Not: Emekliliği hak ettiğinizde sürekli iş göremezlik geliri açısından şu uygulama yapılır: iki aylıktan fazla olanın tamamı, az olanın yarısı ödenir)

bülent bey asgari üçreten yatan pirimim var malülen emekli maaşı mı yüksek yoksa yaşlılık maaşımı yüksek bağlanıyor parası hangisi daha yüksek olur onu merak ediyorum iki emeklilik şartlarınıda hak ediyorum (Not: Emekliliği hak ettiğinizde sürekli iş göremezlik geliri açısından şu uygulama yapılır: iki aylıktan fazla olanın tamamı, az olanın yarısı ödenir ) evet bunu biliyorum birde malülen hesaplamada %10 daha ekleniyordu

% 53 raporla zaten malulen emekli olunamaz. Malulen emeklilik için maluliyet cetveli'Ne göre malul sayılacak derecede işgücü kaybı olması gerekir.

bülent bey elimde % 63 raporumda var 2inci raporum % 53 ankara vergi indirimi kazandığım bununla

Yukarıda yazdığım gibi, malulen emekli olabilmek için maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak derecede işgücü kaybı olmalı.

Vergi indirim hakkı ile emeklilik ise farklıdır. Orada defeterdarlıktan elde edilecek sakatlık indirim oranı belirler emeklilik kriterlerini:

2008_oncesi.PNG

Üst Alt