Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazalarında dava bitmeden tazminatın yarısı talep edilebilir mi?

Yaralı5441

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
İyi günler

ben 20.04.2012 tarihinde iş kazası geçirdim
ceza mahkemesi 2016 da bitti ve olayda kusuru olanlar ceza aldı
ardından tazminat davası devam ediyor şuan hala
göçük altında kaldım belediye nin ihalesini alan firma ve onun taseronlugunu yapan firma %40 biri %40 diğeri %10 proje sorumlusu %10 da kepçe operator u kusurlu tepeme duvar yıktılar
hiç birinden de kaza sürecinde destek görmedim

sürekli iş göremezlik alıyorum iş göremezlik derecem %100
2023 e kontrol muayenesi verdikleri için hesap yapılamiyor kalıcı hasarım var ayın 18 de mahkemem vardı avukatım en azından %50 den bir hesap yapılmasını bunun da yarisinin şimdi bana verilmesini 2023 de tekrar hesaplanıp kalan kısmının tahsilini istemis

sizce bu mümkün mü evliyim 1de çocuğum var mağdur durumdayım ilginize şimdiden teşekkür ederim

Kontrol muayenesi neden 2023 ?
Avukatınız güvenilir mi ?
Kabz yetkisi var mı parayı avukat çekebilir mi?
Tamamını alıp size yarısını vermez dimi ?
Evrakları gördünüz mü

Kontrol muayenesinin süresi çok uzun evet SGK nin belirlediği bir süre bu ve çok uzun tarihe kontrol muayenesi verildiği için avukatım maduriyetimi bildirip 2023 un beklenmesine itiraz etti zaten kati raporunun da %50 nin altına dusmeyecegi için %50 den hesaplatip yarısını şimdi kalanını 2023 de belirlenen maduriyetime göre vermelerini istedi tamamını alma şansı zaten yok 2023 de kati rapor çıkınca hesaplanabilecek ztn avukatım iyi

Benim anlamadığım şey 2023 neden beklemesin ki 2023 de SGK bana yeni bir kontrol muayene tarihi verecek ztn iş gücü kaybimı %100 olarak vermiş bu durumda mahkemenin beni adlı tıp a gönderip kati raporu adli tıp dan istemesi gerekmezmi?

Üst Alt