Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası bilirkişi raporunda %30 bana, %70 işverene verdi? Nasıl yorumlamalıyız?

shnmrtyrn

Üye
Konular
20
Reaksiyonlar
0
Sonuç Ve Kanaat

Raporun 4.Bölümünde izah edilen hususlar dolayısıyla; olayın meydana gelişinde;

1.Davalı işveren ... San. ve Tic.A.Ş'nin (kazalı işçiye bünyesine uygun olmayan kaldırma-taşıma işi yaptırılmış olması,yapılacak işe uygun işe giriş sağlık raporu alınmadan tehlikeli işte çalıştırılmış olması, kazalı işçiye mesleki eğitim verilmemiş, elle kaldırma taşıma eğitimi verilmemiş, iş sağlığı ve güvenliği konusunda gereği gibi eğitmemiş-bilgilendirmemiş, bilinçlendirilmemiş, emniyetli çalışma alışkanlığı kazandırılmamış-denetlememiş, geniş anlamda denetleme mekanizması oluşturulmamış, emniyetsiz şekilde çalışmasını engellememiş olmasından dolayı)YÜZDE YETMİŞ (%70)oranında kusurlu olduğu,

2.Kazalı .... ....'nin (Dikkatsiz ve tedbirsiz davranmış olmasından dolayı) YÜZDE OTUZ (%30) oranında kusurlu olduğu,

3.Davalılar ..... ve .....'un dosya kapsamında tespit edilmiş şahsi kusurlarının olmadığı,

Müşterek Kanaatimizi belirtir bilirkişi raporu.Yüce Mahkemenin takdirine arz olunur.
09.10.2017

Yukarıdaki yazdığım bilgiler elime dün ulaştı 2014 de geçirdiğim iş kazası ve bilirkişi raporu davalılar şirket ve şirketteki mağaza müdürü ve müdür yardımcısı onlara kusur bulunmamış güya ama şirkete yüzde 70 bulmuş yüzde otuz ise bana sizce bu durumda ne gibi beklenti içinde olmalıyım şimdiden teşekkürler.

shnmrtyrn

bu kadar tedbirsizligi iş yerine verdikten sonra sana neden %30 kusur verilmiş .neye istinaden bu kusuru verdi.. Hemen bu rapora itiraz edin....

Evet avukatımla görüştüm oda öyle söyledi ve itiraz edilecek ama bu rapor ne kadar sürede geldi itiraz ettiğimizde ne kadar daha uzar aslında çok sıkıldım dediğim gibi 2014'ün 1. ayında kaza geçirdim 1 sene raporlu kaldım raporluyken işten çıkarıldım 2015'in 2. ayında dava açtım ve hala sürüyo işte bir an önce bitsin istiyorum :(

Merhaba
Dava bir an önce bitmeyecek ona emin olabilirsin ayrıca kusur oranı alacağın taminatı etkileyecek bir faktör dolayısıyla itiraz edin

Dejavu1977

Evet itiraz edicez. Ben aslında şunu merak ediyorum ben şu durumda kısmen de olsa davayı kazanmış gibi oluyor muyum ? Benim kusurum olan yüzde otuz kısım; atıyorum 100 bin liralık bi davada yüzde otuzunu düşünce 70 bin mi alıcam anlamına geliyor

İyi Günler iş kazası geçirdim 2014 de ve Maddi-Manevi Tazminat davası açtım şimdi UYAP vatandaş portalından davama baktığım zaman Nihai Karar verildi diye yazı çıkıyor bu ne demek acaba??

Yani davam sonuçlandı mı demek çok merak ediyorum ?
@OturanBoğa ?

shnmrtyrn karşı tarafın temyize gitme hakkı var. karşı taraf itiraz ederse dosyan yargıtaya gider.

Üst Alt