Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası dava süreci devam ederken babam vefat etti..?

BYERAGON

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba,

23/11/2009 yılında babam yeni işinde 4 günlük işçi iken iş kazası geceirdi ve sağ el tetik parmağı 2 boğumdan koptu ,
iş kazası olduğu için konu karakola taşında rapor falan , babam o gece iş veren vaat de bulunduğundan şikayetçi olmadı.
Fakat daha sonra işten çıkardılar. daha sonra maddi zorluklar nedeniyle 2014 yılında dava açabildik mahkemeler oldu sürdü , bu arada babam sigortaya iş kazası geçirdiğine dair başvuru yaptı ,
neyse gecen zamanda Babam vefat etti , verasetci olarak davayı biz devam ettiriyoruz . mahkemeden ssk ya başvuru yapılıp yapılmadığına dair bilgi istendi. SSK ya gittiğimde babam başvuru yapmış evet şirkete denetim yapmak için ssk nın görevlileri gitmiş fakat denetim yapamamışlar nedenini bilmiyorum yapmamış olmamaların

daha sonra babamın vefatından dolayı ssk bu dosyanın sürdürülemeyeceğini ve bu nedenden kapatıldığı bilgisini verdi bize
2 gün önce mahkeme oldu gene avukatımla konuşmam sonucunda hakimin ssk ya başvuru ile ilgili evrak istediğin başvuru yoksa bu davayı sonuca bağlayamacağını söyledi.
Avukat ssk ya gidip durumla ilgili yazı almamı söyledi hakimle konuşuyum konuyu dedi .
Ben ne yapcam Tek erkek evladım 1 annem 3 kız kardeşim var Biri bana bi çıkar yol göstersin lütfen .

Çok can sıkıcı bir durum.

Bu konudaki düzenlemeyi okudum ama şimdi bir türlü bulamıyorum! Orada gelir bağlanmadan vefaat edilmesi halinde dosyanın işlem görmeye devam edebilmesi için bir şart vardı ve maalesef ben bu detayı anımsamıyorum. Bilen var mı arkadaşlar?

Bunca zaman iş kazası sonucu sürekli iş göremezlik geliri nasıl bağlanmaz, ona daaklım ermedi doğrusu?!

Üst Alt