Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası davaları ne kadar sürüyor?

Yesm

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba,
geçirmiş olduğum iş kazası için 2013 yılında tazminat davası açtım. Dava derdestir.
sağ el işaret parmağımı kaybettim.
bu süreçte maluliyet oranı tespiti için
sosyal güvenlik hukuku İle İlgili tespit davası da derdesttir.
kurum bölge sağlık kurulu %22,2
İtiraz üzerine YSK ya gitti dosya
yüksek sağlık kurulu %8,1 verdi.
Araaki çelişki üzerine ATK ye sevk edildi.
adli tıp kurumu %15 oranında maluliyet verildi.
atk nin kararı henüz sgk ya tebliğ edilmedi.
büyük ihtimalle davalı taraf bu orana da itiraz edecek.
Adli Tıp Genel Kuruluna gönderiliyormuş ve karar bağlayıcı oluyormuş öğrendiğime göre..
%22,2 malul tespitinde sürekli iş görememezlik maaşı bağlanmıştı. (240 TL)
%8,1 YSK kararına istinaden 1 yıl oldu kesilmişti maaş.
SGK müdürlüğü adıma icra takibi başlatmış tarafıma ödedikleri maaş için.. 20 bin TL ( %8,1) ysk kararı üzerine..
nasıl yol izlemeliyim bilmiyorum.
sgk müdürlüğüyle mi görüşmeliyim yoksa
İcraya itiraz mı etmeliyim?
çünkü %15 maluliyet kesinleşince tekrar aylık devam edecek.
Stresten beynim durdu artık.. avukat bir dava aç dedi, bir maaşından kesilsin dedi... Olumsuz yani
Bilgisi olan yardımcı olursa çok memnun olurum.
Şimdiden teşekkürler

Yesm

Yeni rapor oranına istinaden icra takibinin durdurulması talebiyle kuruma basit bir dilekçe verin derim.

Öncelikle gecmis olsun.Ben is kazsini 2013 te gecirdim motor rulmani cikarirken gözüme celik parcasi saplandi 2017de mahkemeye verdim hala devam ediyor bursa adli tip yuzde 45 verdi bundan sonra neler olucak bilmiyirum 5 sene suren davalar bilem var her durusma 3 ay atiyor 9 durusma oldu sanirsam acil sifalar dilerim arkadasim

ben davayı 2018 eylül de açtım. Cuma günü kusur oranı için bilirkişiden rapor geldi. maluliyet oranım sabit. İki taraf da itiraz etmedi. bilirkişi raporuna da itiraz etmezlerse bence 2 celseye biter.

Ben 2014te iş kazası geçirdim omuzla dirsek arasına 7 ton mermer düştü halen mahkeme sürüyor yıpratıcı üniversiteye gönderdi sgk ortopedi be nüroloji ikisine bunların sonucu sgkya gidiyormuş ve onlar bu sonuca göre bir maluliyet oranı belirliyormuş nasıl olcal bilmiyom çok yıpratıyor..

Üst Alt