Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası davası sürerken emekli oldum. Bunun etkisi ne olacak?

ibrahim.şahin

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba

ben 2009 da iş kazası sonucu malulen emekli için başvuruda bulundum başvurum kabul edilmedi ve sonra mahkemeye başvurdum 2014 de davam kararlaştı ve emekli olmayı hak ettim fakat dosyam yargıtaya gönderildi ve halen orda

şimdi asıl sormak istediğim ben 2014 de normal emekli de oldum şimdi davam sonuçlanıp kazanırsam malulen emekliliği de hak etmiş oluyor muyum ve 2009 dan bu yana toplu tazminat alabilir miyim?

Acaba malulen emeklilik derken sürekli işgöremezlik aylığını mı demek istediniz?

ibrahim.şahin

Sürekli iş göremezlik ayrı bir şeydir, malulen emeklilk ayrı bir şeydir. Siz her ikisine de başvurdunuz sanırım? Karışıklık olmaması için hangisine ne zaman nasıl başvurdunuz, detaylıca yazar mısınız lütfen

Iş görmezlik değil esas başvuru yaptığım malulen emeklilik onun için rapor aldım fakat kabul edilmedi bende dava açtım ve kabul edildi dosyam yargıtaya gönderildi temyiz için şimdi bende şunu merak ediyorum normal emekli oldum ve bu davayı kazanırsam malulen emekli de olarak maaş alabilecek miyim ve tazminatı da hak edebilecek miyim kısaca bu davanın bana ne gibi yararı olacak kaza yaptığım tarih 17.09.2009 davanın kabul olduğu tarih 01.07.2014

Üst Alt