Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. %20 rapor ile haklarım nelerdir?

Asi PrenS

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Selam Arkadaşlar Ben kamu kurumun da taşeron elamanı olarak çalışırken ağır bir iş kazası geçirdim 24.11.2014 de Ben yoğun bakımdayken iş yerim beni işten çıkarmış Raporum olduğu halde.Ve ben bana çarpan şahısa dava açtım 2 yıl oldu Hale'n devam ediyor mahkemelerim şuan raporlarım bilir kişiye gitti Kusurlu karşı taraf.Ben bu kazadan sonra heyete çıktım ve %20 iş göremez raporu verdiler maaşa bağlanacağım Ne kadar maaş verirler bana?Ben kazadan dolayı %20 İş göremez kaybım oldu ben bu raporla mahkemede ne kadar tazminat alırım Ve ben 2 yıldır mağdurum devlet bana kaza geçirdiğim günden bugüne olan kaybımı karşılar mı aydınlatırsanız çok memnun olurum.

Kardeşim bende senin gibi kamu taşeronunda çalışırken iş kazası geçirdim 04.12 2014 yapacağın ilk iş ssk ya gidip firmanın senin iş kazanı bildirmişmi ona bakacaksın bildirmemişse dilekçe yazarak iş kazası geçirdiğini bildir sonra ssk senin dosyanın açar işlemini başlatır ondan sonra sana çarpan adama ve arabanın sigortasına maddi ve manevi tazminat davası aç ve çalıştığın şirketin iş güvenliği varmıydi onu yaz sana söyleyeyim ben %65 raporla 315 milyar çıktıama dava devam ediyor iş görememezlik maaşı da 2000 tl alacagım bu ayın 22 de allah yardımcın olsun

Birde şöyle söyleyeyim maaş ve Özürlülük oranına göre bağlanır maaş ve tazminat benim maaş 2000 liraydı son raporum %81 oldu yanlış yönlendirmeyeyim kardeşimi şirket iş kazanı birdirmemişse onada dava aç çok iyi para alırsın allah yardımcın olsun

Çok teşekkür ederim SOON ĞÖLĞE cevabın için benim şirket iki ay benim bildirimimi yaptı Ve sonra kayboldu gitti.Yani sgk dan 2 ay rapor parası aldım sonra alamadım.Şimdi ne yapacağım bilmiyorum

Kardeşim sen yanlış anlamışsin 2 ay diye birşey yok sen kaza geçirdikten sonra 5 gün İÇİNDE sgk ya iş kazası geçirdiğini bildirecektir yapmadıy sa süçlü oluyor sırket ayrıca sgk ya git işlemini yapsınlar seni hataneye yolluyacaklar oran tekrar belirlenir ve sana iş göremezlik ve malulen emeklilik bağlar çok olan maaşını tamamını az olanın yarısı toplamı ödenecek

İş göremez maaşı

Selam arkadaşlar ben iş göremez raporu aldım Ve e devletten maaşımı kontrol ettiğimde kafama takılan iki soru var 1.AYLIK TUTAR 356 TL diyor 2. De EK GELİR 409 TL Diyor bunlar Ne anlama geliyor benim maaş 760 TL mi olacak yoksa 356 yada 409 tl mi olacak beni aydınlatırsanız çok sevinirim saygılar.Bu arada daha maaşı almadım...

Son düzenleme:
[COLOR="#FF0000"]Asi PrenS[/COLOR]

Ek ödemen birikmiş; yani bir kaç aylık ek ödemeniz.. E-devlet üzerinden emekli aylık bilgisi'ne bakarsan aylıqını ve ek ödemeni qörebilirsin.. Siz ödeme bilgilerine baktıqınız için biriken bir kaç aylık rakamları qörüyorsunuz..

Not: Diqer ziyaretcilere faydası olabileceqi düşüncesiyle cevap yazdım.. Konu baya eskimiş Asi PrenS sorusunun cevabını coktan öqrenmiştir..

Son düzenleme:
Aslında bu bir cevap değil sorudur. Konu açmayı başaramadım
2014 yılında iş kazası geçirdim. Gözümle ilgili sorun yaşadım. İş yerine dava açtım. Adli tıpa göre %37meslekte iş gücü kaybı var. Kusur oranim %20. O zaman yaşım 32 idi ve asgari ücret calisaniydim.

Mahkeme sonuçlanmak tazminat hesaplaması yapildi 250 bin dedi avukat. Ayrıca bugün öğrendim ki maaşa da baglanabiliyormusum . Bu diğer mahkeme için kullanılan adli tıp raporu ile SGK ya basvurabilirmiyim. Yoksa tekrar mi almam gerekir

@10elify

Sorunuzu cok net anlamadım..
İş kazası ve iş gücü kayıp oranınız mahkemece belli ( Adli tıpa göre %37meslekte iş gücü kaybı var. ) ve temyiz edilmişse sonuc kesinleşmiş olup sigorta büyük ihtimal işlemlere başlamıştır.. Başlamamış ise önce avukatınız ile qörüşün olmadı temyiz evrakınız ve yazılı dilekçeniz ile Sürekli iş qöremezlik ödeneqi için SGK'ya başvurabilirsiniz..

Son düzenleme:
Adli tıptan sonuç yaklaşık 2 yıl önce geldi bize avukat birşey demedi bu konuda ben bugün tesadüfen öğrendim. Tazminat davası henüz sonuçlanmadı biz ona odakliydik sadece.ama maas imkanı varsa yararlanmak isterim elbette. Ayrıca teşekkür ederim

@10elify

Avukatınızın bu konuda sizi bilqilendirmemesi biraz enteresan qeldi..
Muhtemelen dava dosyanız daha netleşmedi..
Sanırım istinafta yada temyizde..
İş kazsı belli olmadan; iş kazası tazminat davası acılamaz..İş veren SGK'ya iş kazanızı bildirdiyse SGK'ya sürekli iş qöremez aylıqı için başvurabilirsiniz..

Evet dava dosyası bitmedi son aşamalarda artık. İş kazası diye geçiyor ama kaza kendi iş yerimde olmadı fakat yine de iş kazası olarak dava açıldı. O halde davanın bitmesini bekliyorum

@10elify

Evet..
Davanız istinaftan nihai karara baqlandıgında SGK işlemlere başlıcaktır..
Saygılar..

Üst Alt