Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. 8.1 maluliyet verildi. Ne kadar tazminat alırım?

tconur

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Ben 23 yasindayim 207 de is kazasi gecirdim soguk demirdograma atolyesinde ciraktim hem calisip hem ciraklik kursuna gidiyordum. Beni elektrik carpti kazadan dolayi sol ayak parmaklari 1.4.5 parmaklar ampute edildi.alnin sol ust kisminda 2.5cm lik cukur olustu gozlerim bozuldu sol gozden katarkt ameliyatida oldum gozluk kullaniyorum tedavilerim bitti sgk bana 8.1 maluliyet vermis sizce ben ne kadar maddi tazminat alabilirim.ceza mahkemesi bitti orda pek ustune durmadik aslinda sadece tali kusurlu bulundum.

Tazminat miktarını etkileyen faktörler var. Tazminat davalarını iyi bilen bir avukat 3 aşağı 5 yukarı hesaplar. Biz burda ne desek boş olur.

Maddi tazminatlarda, tazminat hesaplanırken:
kaza olduğu zamanki yaşınız.
kazada kusurunuz varsa kusur oranınız
maaş miktarınız (maaşınız yüksekse yüksek tazmiant alırsınız)
Sgknın verdiği maliliyet oranınız. (raporunuz yüksekse yüksek tazmnat alırsınız)

Yukarda belirtiğim madeler Hesap bilirkişisine gidiyor bilirkişide buna göre hesap yapıyor.

Manevi tazminat davasında ise, hakimin kanaatine göre tazminat veriliyor.

Ya asil sorun bu avukatim bu konuda bilgi vermiyo bende kuskulaniyorum simdi burdan uc asa bes yukari bisey ogrenib ona gore mudahele etmek istiyorum.kaza gecirdigimde 16 yasimdaydim ve ciraktim bende kusur yok.o zamanlar ciraklik egitime gidiyordum ordan sigortaliydim 230 tl falan di maas

Ceza mahkemeside bitti zati 7 sene oldu tazminatda bitecekde adli tipdan tekrar rapor istedik onu bekliyoruz ben sadece dava bitmeden mudahele etmem gerekiyo uc asa bes yukari emsal davalardan bilen arkadaslar vardir.minnettar kalarim tesekkurler

Bu konuda fikir verebilecek olan var mı?

Üst Alt