Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasi gecirdim. Aldigim raporlar birbirini tutmuyor!?

izmirli osman

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
2012 ve 2013 yilnda pes pese1 yil arayla iki sefer is kazasi gecirdim
ilkinde ayak bilegimin uzerinden forflik gecti bilekte bulunan iki kemikte kirildi 11 ay yattim iki sefer amaliyat oldum ilk ameliyatta kirik uclari temizlemedigi icn 7 ay sonra baska bir hastanede tedavi goruyordm orda kirigin kaynamadigni soylediler sonra ameliyat oldugum hastanede tekrar ameliyat oldum 5 ay daha tedavi gordum ama ayagm sakat kaldi.

bu halde tekrar ayni is yerinde calimaya basladim
5 ay gectiken sonra yine calisirken uzerimize duvar goctu benim ayni ayagm bu sefer kalcadan tam eklem oynaktan kirildi bu kazadada 7 ay tedavi gorup yattim
tabi sonra is verenle tartitik banane senin ayagi sakat kaldiysa git rapor al emekli ol dededi bende gittim engelli raporu muracati yaptm %47.55 oraninda daimi engelli raporu verdiler.
daha sonra kuruma is gucu kaybi muracati yaptim tekrar ayni hastanede heyete girdim roporlar ankaraya gitti ve 9 ay sonra bir yazi geldi evraklar eksik tekrar ftr ve ortopedide birdaha heyete gireceksiniz dendi bende tekrar heyete girdim
suan raporlar ankarada kuruldan gecmis.

Gecmiste yanliz ilk engelli raporm %47.55 .isgucu kaybi raporum %14,96 bu nasil bir hak ve hukuk bu raporlar ikiside ayni hastaneden alindi ve ayrica bu kazalari gecirdikten sonra verilen engelli raporunun sgk.da iskurda ve maliye bakanligindada kayitlari var.
Bu ikinci is gucu kaybi raporu niye boyle dusuk oluyor bunun icin ne yapmaliyim yardmci olursaniz memnun olurum

iş gücü kaybı farklı engellilik oranı faklıdır. siz iş gücü kaybından dolayı sürekli iş göremezliğe başvurabilirsiniz. yüzde 10 dan fazla olduğu için daimi bir maaş alacaksınız gibi duruyor. emekliliğe sıra gelince vergi dairesine başvurmalısın ve vergi indiriminden faydalanıp erken emeklilik için mücadele etmelisiniz. tabi eğer emekli olmak istiyorsanız. vergi indirimi ssklılara erken emekli olma imkanı sağlar. aynı zaman ben çalışacam derseniz sürekli iş göremezlik maaşınıda almaya devam edersiniz.
kabaca anlattım. işinize yararsa detalandırabilirim. geçmiş olsun.

iş kazası olarak hastaneye yattın deyilmi.birde iş kazası için aylığı için sgk ya başvuru yap

izmirli osman

Vergi indirimi ile iş kazası sonucu bağlanan sürekli iş göremezlik geliri birbiri ile tümüyle ilgisizdir. İki farklı konudur.

İş kazası olduğunda ya da sonrasında iş kazasına dair bildirim yapıldı ve size

Üst Alt