Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. Belimdeki parçalı kırık için rapor oranım yüzde kaç olur?

Sabahattin ERDEM

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
selam. ocak 2013 itibari ile iş yerinde temizlenmeyen kar ve buzdan dolayı düşme sonucu belimde lomber vertebra l1 l2 l3 proces kırıkları oluştu fraktürlü ( parçalı ) 3 adet kırık , ameliyat veya alçıya alınma olmadı çelik korse takmam önerilip ,yatak istirahati ve kas gevşetici krem ve ağrı kesici haplar kunlanmam önerilerek tedavim devam ediyor. iş verenim olayı iş kazası olarak değerlendirmeye almayıp SGK ya bildirim yapmadı , kendim müracaatçı oldum değerlendirmeye alınıp şikayetim komisyonda. benim öğrenmek istediğim yüzde kaç oran alırım, rapor almak için SGKmı beni yönlendirecek ? reşekkürler

Bu hasarın yol açtığı kısıtlılığa ve tabii kısıtlılığın kalıcı olup olmadığına bakar sgk. Buna dair buradan yorum yapmak ise mümkün değil...

sabaattın bey bu basvurunuzdan harıcen isyerıne ksuuru ölçusunde maddı manevı amınat davası acabılırsınız

sgk denetmeniyle yaptığım görüşmede bana kusur vermediklerini belirttiler .

Sigorta müdürlüğünden sevk ile hastaneye gidip işgücü kaybı oranının yazdığı bir rapor almalısınız.

Sebahattin bey geçmiş olsun öncelikle.Benimde t12 -L1 parçalı kırık buna bağlı idrar,gaita inkontinens (idrar yapama,büyük abdest kontrolü yok) oluştu.
Sonra yürüme bozukluğu bütün bunların sonucu SGK'nın bana verdiği oran % 34 sen buna göre kendi oranını düşün.Mahkemeye verme konusun da fazla gecikme.

sgk tarafından geçirdiğim kaza iş kazasıdır kararı verildi. benden bir takım evraklar istendi ilk işe giriş sağlık raporu , tedavi gördüğüm hastanelerden ekspertiz raporları , askerlik durum belgesi ve beyan formu . tarfımdan bu belgeler hazır edilerek sgk müdürlüğüne götürüldü oradaki memur ilk evrakları isterken beni hastaneye sevk edeceğini belirtmişti ama evrakları teslim aldıktan sonra hastaneye sevkime gerek olmadığını bu evrakları ankaraya göndereceğini burası uygun görürse değerlendirmeye alınacağını belirtti. sorum şu ben bu güne kadar tedavimi devam ettirmeme rağmen heyete hiç girmedim , süreç hakkında bilgi paylaşımında bulunursanız teşekkür ederim.

Normal şartlarda her iş kazası geçirenler tedavisi bitince, heyete sokulup raporu ankaraya yollanıyor. Tedavinizden sonra kalıcı bir engeliniz oluştumu.

Eğer doktor raporlarında çalışabilir ifadesi varsa belki o yüzden heyete sokulmamış olabilirsiniz yada sizi tedavi eden dokturların verdiği raporları yeterli görmüş olabilirler.

Merak etmeyin eksik evrak olursa dosyanız ankaradan geri yollanıyor eksikleri tamamlayıp geri yolluyorsunuz.

Araç içi trafik kazası geçirdim. T11 ve L1 kırığı vede T12 çökmesi gerçekleşti. 2 adet platin takıldı. His kaybı yok. Fakat 8 ay geçmesine rağmen kalıcı olarak eğilememe sorunu var. %45 rapor verildi. Platin durumunda zaten %32 veriliyor.

geçmiş olsun. sizin derdiniz engelli raporu almak mı yoksa firmanızı suçluluğunu tespit ettirip başka çalışan arkadaşlarınızın başına aynı kaza gelmesin mi? çabanızı net anlayamadım. firma suçlu olursa tazminat kazanırsınız. heyete girip rapor almak kolay verirsin 140 lira ben durumumu öğrenmek istiyorum dersin alırsın görürsün durumunu. bu raporu bir yerde kullanamazsın ama merakın gider tabi para ve zamanında.

tsrahman evvela teşekkürler geçmiş olsun temenni için. benim amacım ve hedefim iş kazasından dolayı herkese tanınan haklardan yararlanmak. benim kazam ve akabinda bana iş veren yöneticilerimin yapmış olduğu baskılara bir yıla aşkındır direnerek mücadelemi sürdürüyorum. kısaca paylaşırsam : kaza geçirdiğim gün saatlerce soğukta bekletildim araç yok bahanesi ile oysa yönetimimize ait 2 aracımız var, hastahane yerine taksi durağına bırakıldım hasataneye gidip kendim tedavi olmam söylendi, raporlu olduğum dönemlerde hiç aranıp sorulmadım , görev saatim, üniformalı, görev sahamda kaza olmasına rağmen olay iş kazası değil denilerek sgk ya bildirim yapılmadı, sgk ya gidip tarafımdan bildirim yapılıp haklarımı aramama müteakip kredi çekmek için istediğim maaş bodromu vermeyen muhasebeçinin talebeiyle 1 ay sonra gönderilen maaş bodrosunu imzalamadığım için yönetim kuruluna saygısızlık gerekçesiyle amirlerim, müdürlerim ve yönetim kurulu tarafından 4 adet tutanak tanzim edlip savunmam istendi, direndiğim için talebim olmadan gerekçe gösterilmeden işten çıkarılmama zemin oluşturup beni yıldırmak için 45 gün görev verilmeyip izne çıkarıldım , 2008 yılından beri görevli bulunduğum sabit bölgede gerekçe gösterilmeden ( kazanın meydana geldiği yer ) alınıp görev yerim değiştirildi , amaç beni pasifize etmek iş kazasını hiç gündemine almayan yöneticiler hak aramamı bahane edip bana baskılar yapmaya devam ediyor , şu an bile talebim olmadan iş yerim tarafından 24 günlük izne çıkarıldım gerekçe kunlanmadığım yıllık izinler oysa pek çok mesai arkadaşımın içerde kunlanmadığı izinleri var, kazamın üzerinden 1 yıldan fazla süre geçti baskı, yıldırma ve kendim işi bırakıp gitmem için açıklar aranıyor , bir yandan sgkda mücadelem , bir yandan hastane köşelerinden mücadelem , bir yandan iş kazasını müteakip oluşan ekonomik borçlanmalarla ilgili mücadele, görev verdikleri zamanki mücadelemi göz önüne aldığınızda bana hak vereceksinizdir. teşekkürler.

özel sektör... tekrar çok geçmiş olsun sebahattin bey bende özel sektörde sizin dediğiniz psikolojik savaşı veriyorum. sizi yada beni işten çıkarıp hakediyorsak kıdemimizi verirler. belli bir rapor süresinden sonra ihbar ödeme zorunlulukları ortadan kalkar. 28d sağlık nedenleriyle diye işten çıkarabilirler. sanırım,siz işten çıkmak istiyorsunuz ama iş kazası tazminatı ve kaza sonucu engel durumuna göre doğan haklardan faydalanmak istiyorsunuz. iş kazası kısmı mahkeme sürecidir. engel durumda hastane süreci. kendi isteğinizle işten çıkarsanız yani istifa ederseniz kıdem yada ihbar alamazsınız. noterden firmanıza ben işten ayrılacağım diye ihbar çekerseniz ve ihbar süreniz nekadarsa o kadardaha çalıştıktan sonra ayrılırsanız kıdem tazminatınızı alırsınız. benim bildiğim kadarıyla.

yeni çekmiş olduğum mr sonuçlarıma yüsde kaç oran alırım arkadaşlar :
lomber spinal mr incelemesinde
l4 vertebra korpus posterosunda hafif yağlı infiltrasyon izlenmektedir, L3 -4 intervertebral disklerin sinyal intensitesi T2A sekansta dejenerasyon sekonder azalmıştır, L3 -4 düzeyinde tekal keseye ve her iki sinir köküne bası oluşturan geniş tabanlşı disk protrüzyonu zemininde santral hafif disk hernisi izlendi, L4-5 düzeyinde santralinde daha belirgin olmak üzre tekal kese basısı yapan geniş tabanlı disk protrüzyonu saptandı .
sol omuz eklemi mr incelemesinde :
inferior glenohumeral ligaman hafif kalıun görünümdedir, Tip2 akromion izlendi, biceps kası uzun başı tendonu etrafında sıvı artımı izlendi , subakromial bursada sıvı artımı saptandı .
teşekkürler

Ankara Kocatepe SSGM ye gönderilen dosyamın verilen takip numarasını sorguladığımda 25.02.2014 itibariyle sağlık işleri müdürlüğünde MKGKO TESPİTİ için beklemede olduğu bilgisi yazılmakta . bilgisi olan arkadaşlarımdan MKGKO TESPİTİ ne demek ? teşekkürler

MKGKO: meslekte kazanma gücü kaybı oranı

Hangi oranda rapor verileceğini bilemiyorum. Ama asla geri adım atmayın. Siz işinize devam edin, işverenin baskısına boyun eğmeyin, hakkınızı alın.

benim dosyam 2013 aralık ayının ortasında ankaradan bağlı olduğum sgk'ya geldi
oran belli oldu 2014 nisanda müfettişe ifade verdim hala bekliyorum
bakalım gelir bağlanacak ama ne kadar bağlanır bilemiyorum.......

Iş kazası maluliyet oranım kaç olur ?

Hastaneden bana verilen sağlık kurulu raporu fotokopisinde

TEŞHİS :HİPERLİPİDEMİ +HİPERTANSİYON +DEPRESİF MIZAÇLI UYUM BOZUKLUĞU +VERTEBRA TRANSVER PROCES ESKİ FRAKTUR +SOL OMUZ ATRALJİ

diye yazılmış.

Altınada SON KARARI SGK VERİR yazılmış.

Sayfa arkadaşlarımdan ricam tahmini oranım kaç olur ? Teşekkürler

Sabahattin ERDEM

Bu tespitler iş kazasına dair mi? Yani, bu rahatısızlıklardan verilecek toplam oran iş kazası nedeniyle oluşan toplam iş gücü kaybı mı olacak acaba?

Sayın Oturan Boğa abi.SGK sevkli gittim hatta sevk kagidimda iş kazası maluliyet durum tespiti yazıyordu. Hatta sağlık kurulundaki memura durumu özellikle belirttim iş kazasından doğan haklarim için iş kaybı oranimin tespit edilmesi.kaza anında Belimde kiriklarin oluştuğunu belirttim.onlar ise işaretli yerlere gorunmem gerektiği söylendi.

Sabahattin ERDEM

İnanın bilemedim. Sanırım sgk raporu incelediğinde iş kazası ile ilgili rahatsızlıkları süzüp onlar için oran verecek olabilir.

Toplam oran ne olabilir bir fikrim yok.

Bende de platin var belimde L1kompresyon kırığı faktörü ve platin takılı yazdı 2014te heyet raporu %25 verdiler şimdi SGK İstanbul Sureyyapasa sağlık kurulu na gönderilmiş maluliyet oranını belirlenmesi için... Acaba kaç çıkar????

bende platin var l2 kırığından iş kazası %35 iş gücü kaybı var ve sürekli işgörmezlik maaşı alıyorum.platin gibi durumlarda peşini bırakmayın derim

%35 platin olanlara mi veriliyor...

Ağır kaldırma ve eğilme de sağ bacak yurumedede sorun var...

herkesin durumuna göre değişir tabi iş kazasında benim böyle öne eğilmede sorun var ağır kaldırmam platin olanlar omurgada bu oranların aşağısı yukarısında alıyo genelde

L1kompresyon kırığı faktörü ve platin takılı 4tane.ve sürekli takılı taacak..belimde ...SGK istanbula gönderdi oranı belirlenmesi için %10 çıkarsa sürekli iş gormezlik maaşı bağlanacak dedi...

aynen öyle yapacaklar sabırla bekle iyi bir sonuç çıkar inşallah peşini bırakma allah razı olsun oturanboğa dan onun yönlerdimesiyle peşine düşmüştüm bende

Müfettişin raporu %20 kusurlu isyeride %80 yazıyordu...

Üst Alt