Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş Kazası Geçirdim. Bilgi Edinmek İstiyorum..?

sukru06

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Öncelikle Selamın Aleyküm. İsmim Şükrü Yaşım 17

Ağır İş Yapıyorum Metal Sac Asansör İmalatı 1 Ay Önce İş Kazası Geçirdim. Sol Elimden İşaret Parmağım Koptu ve epikriz formunda bulgu şu şekilde yazıyor "sol el 2 parmak pip eklem hemen proksimali düzeyinde parmak dorsal ve radialinde cilit yumuşak dokular intakt olduğu sirkülendi parmak fleksiyonun pip ve dip eklemde mevcut değildir"

kısacası doktorun dediği 2 inci eklemden birdaha haraket eddiremiceksin dedi

şimdi benim iş kazası geçirdiğim gün sigortam yoktu. hastaneye giderken yaptırmışlar. nasıl oldu bilmiyorum ama yaptırmışlar. 3 aydır yapılmayan birşeyi okula da göndermediler çıraklık eğitimine de.
ben bu konudan rahatsız oldum. ilk 2 gün hastanede arayıp sordular daha da hiç aramadılar. ilk başta şikayetci olmuycaktım ama sonradan düşüncelerim deişti

bi arkadaşımın refaransı ile bu sitede bilgi alabilirsin dedi ve sizlerden yardım istiyorum. benim bu konuda ne yapmam gerek? ne kadar tazminat alabilirim? ne kadar hastanede iş kazası olarak giriş yapıldı

lütfen yardımlarınızı bilgilerinzi bekliyorum saygılarımla.

kardeşim iyileşmeden bir şey olmaz iyileştikten ( tedavin bittikten) sonra sgk oran tespiti için dilekçe ver oranını al ve mahkeme ac oran olmadan mahkeme bir işe yaramaz

Anladım serken bey çok teşekkür ederim yinede ufak bi bilgisi olan yardımcı olursa çok memnun olucağım saygılarımla.

% 7 gibi bir oran verilir sanırım.

Sen iş kazası için sigorta müdürlüğüne başvur önce. Hastaneye sevk etsinler... O süreç devam ederken bir de avukatla görüş ve tazminat davası aç.

Bülent Abi Teşekkür Ederim Yardımcı Oluğun İçin Bilgilendirmeye Devam Ediceğim Sizi Şuanlık 2 Hafta Sonra Bi Ameliyata Daha Giricekmişim Sanırım Enfeksiyon Kapmışım Oda Kana Karışmış Şimdi İse Bunlar İle Ugrasıyoruz Bayramda Olamazsam Şimdiden Herkezin Bayramı Mübarek Olsun Büyüklerimin Ellerinden Öper Küçüklerimin Yanaklarından Saygılar.

SA.
Bülent beyin de dediği gibi, kuruma iş kazası bildirim başvurusu yapılması gerekli.
Kurum olayı öğrendikten sonra kendi tahkikatını yürüterek bir sonuca bağlar.
Bu aşamada dava açsanız dahi Mahkeme, kurum tahkikatın sonuçlanmasını
bekler. Kurum, olayın iş kazası olup olmadığını, olayın oluşumunda kimlerin
ne kadar kusurlu olduğunu ve sizin ne kadar malul kaldığınızı tespit eder.
Maluliyetiniz %10 dan fazla ise sürekli iş göremezlik ödeneği bağlanır.
Selamlar.

bi diğer ayrıntı da, işe giriş bildirgesinin kuruma iş kazasından sonra verilmesi durumu.
Bu durum, işçi açısından bir farklılık yaratmaz. Ancak iş kazası nedeni ile kurumun
işverene rücü miktarını etkiler.

Üst Alt