Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. Bir gözümde görme kaybı oldu. %6 oran verdiler!?

adilbey

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
slm arkadaşlar

ben 2013te iş kazası sonucu sol gözüme metal çivi degmesi sonucu ameliyat oldum ve görme kaybı yaşıyorum
15 gün önce heyete girdim bugun sonucu okuyunca çok şaşırdım ve anlamakta zorluk çekiyorum raporda şöyle yazıyor
sağ göz tam sol göz 0.3 işte tüm vucut %6
ama ben ameliyat olduğum hazstanede %60 ile %70 kayıp var demişlerdi ben de öle düşünüyorum ama karar %6
ne yaplıyım şimdi yardımcı olurmusunuz lütfen teşekürler.

A.s Çıkan rapora itiraz etme hakkın var. bağlı bulunduğun SGK ya git raporuna itiraz etmek istediğini belirt onlar seni yönlendirir.

İtiraz:

- İş kazası tespit oranlarına yapılan itirazları da. Yüksek Sağlık Kurulu değerlendirmektedir Sigortalılar dosyalarının bir kez de Yüksek sağlık Kurulunda incelenmesini bağlı bulundukları sigorta il /merkez müdürlüklerine bir dilekçe ile müracaat ederek talep edebilirler.
T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu

peki hocam tazminat davası açmıştım iş yerine bu rapor davayı etkilermi

İşgücü kaybı oranı düştükçe olası tazminat miktarı da düşer.

sadece bir gözünde görme kaybı, öbür göz sağlam bir gözün tamamen görmemesi yüzde 32 bildigim kadarı ile sizdede bir gözde görme kaybı oluşmuş rapor bence normal

Üst Alt