Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. Çok düşük oranda rapor verdiler..?

gkhn006

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
MERHABA

11.06.2014 yılındA İŞ KAZASI geçirdim sol elim ikiye ayrıldı .
iş yeri kaçakmiş kaza ispatlandı. 5 kere ameliyat oldum .

ankara numuneden 2014 te aldığım rapor yüzde 15 .son ameliyattan sonra soktor sgk sürekli iş göremezlik gelirei için başvur dedi.
basvurdum yüzde 3,3 verdiller .yüksek sağlık kurula itiraz ettim onlarda 3,3 verdiler .
ama kazadan sonra psikatrik tedavi gördüm şimdi tekrar muayene talebinde bulun diyolar.

sormak istediğim kaza davasından da feraget ettim yeniden bi dava açılabilir mi ,aldığım tazmınat cok cuzzi bi miktardı.sgk süreci uzatıyo hastenenin verdiği oranlara neden bağlı değil. soruyorum oranı biz veriyoruz sen sadece muayene ol diyolar.
çalışamıyorum ileri derece karpal tünel sendromu var ve kırıklar yanlış kaynamış el yamuk doruyo pskolojik olarak ilaç kullanıyorum.avukatlar danışıyorum yapılacak bi şey yok diyolar.çalışamıyorum lfn yardımcxı olun

itiraz edip bir üst hastanede yeniden heyete girmek istedğinizi belirtin sgk iş kazası aylığı almak çok zor ilk hastaneye gittiğinizde bir kısım bile iş kazasına bağlı şu rahatsızlık notunu düşmez ise olmuyor birincisi sgk giden evrakların elinizde bir örneği varmı heyete girerken evraklarınızda birer fot. aldınızmı itirazınızn sonucunda evrağınız yüksek sağlık kuruluna değil istanbul sağlık kuruluna gitmiştir büyük ihtimal direk yüksek sağlık kurulunda görüşülmesi için dilekçe yazabilirsin yada başka bir hst yeniden sevkini istiyebilirsin ortepedi yazmıştır fizik yazmaıştır öeneğin ilk sen sgk seni hst gönderdiğinde o heyete evrakları teslim ederken bir fotokopi aldınmı almadınmı esas o gerekl,i seni doğryu yola götürcek olan o

evrakların ve raporların bi nushası benbde .hastane ve ilk sgk kurul raporunun .verdikleri oranın canı ceheneme çalışamıyorum . adamlar oralı bile değil hukuki olarak b i şey yapamıyorum ağrıdan gece yatamıyorum . antıdeprasan da kullanmaya başladım .bi ssürü borcum var nerdeyse icralık olacam

tamam ben sana yardımcı olayım özelden telefon numaranı at bana ben sana avukat ayarlıcem o bu işin uzmanı

elindeki evrakları banada göndermen mümkünmü bende avukatıma göndereyim istersen birde davadan falan feragat ettim dedin onunla ilgili bir yazı varmı elinde varsa onuda gönder yada senin orda ankarada igs sigorta diye bir yer var onlar ücret almadan davaya bakıp komsiyon alıyorlar kazanınca

peki sigorta üzerinden tekrar tedavi sürecim devam eder mi doktor bulsam ayrıca numara mı aldınız mı

anladığım kadarı ile şu anda devam ediyor sigortanız raporlusunuz herhalde ama bulduğunuz doktor ya üniversite hst olmalı yada özel hst olmalı buda maddi anlamda baya ücret demektir.

iş kazası

1.06.2014 yılındA İŞ KAZASI geçirdim sol elim ikiye ayrıldı .
iş yeri kaçakmiş kaza ispatlandı. 5 kere ameliyat oldum .

ankara numuneden 2014 te aldığım rapor yüzde 15 .son ameliyattan sonra soktor sgk sürekli iş göremezlik gelirei için başvur dedi.
basvurdum yüzde 3,3 verdiller .yüksek sağlık kurula itiraz ettim onlarda 3,3 verdiler .
ama kazadan sonra psikatrik tedavi gördüm şimdi tekrar muayene talebinde bulun diyolar.

sormak istediğim kaza davasından da feraget ettim yeniden bi dava açılabilir mi ,aldığım tazmınat cok cuzzi bi miktardı.sgk süreci uzatıyo hastenenin verdiği oranlara neden bağlı değil. soruyorum oranı biz veriyoruz sen sadece muayene ol diyolar.
çalışamıyorum ileri derece karpal tünel sendromu var ve kırıklar yanlış kaynamış el yamuk doruyo pskolojik olarak ilaç kullanıyorum.avukatlar danışıyorum yapılacak bi şey yok diyolar.çalışamıyorum lfn yardımcxı olun

gkhn006 iş kazalarında işci 100 ameliyat geçirse de, ister 1 tane geçirse de hiç bir şey değişmiyor. Ağır yada hafif kaza geçirmenizi SGK umursamıyor. tedaviniz bitince kalıcı iş gücü kaybı var mı, yok mu ona bakıyorlar. demek ki sizin iş gücü kayıbınız az olmuş. en azından bir uzuv kaybı yaşamadınız, yatıp kalkıp dua edin. sağlık inanın para puldan daha önemlidir. iş kazası geçiren herkesin az çok psikolojisi bozuluyor. iş kazası geçirip psikolojisi bozulmayan insan yoktur.

anladığım kadarıyla iş vereninizden bir miktar para alıp davanızdan feragat ettiniz. sözleşme falan yaptınız mı? bunlar hukuki konular. sözleşme yapıp bir kağıdı imzalayıp, feragat ettiyseniz elinizdeki evrak ile avukatınıza danışın.

çok fazla kendinizi yıpratmayın. küçük sorunları bazıları dağ gibi büyütür. bazıları da dağ gibi sorunları küçültür. hayata pozitif bakın. iş kazası geçiren birçok arkadaştan şanslısınız. yeni bir sayfa açın hayata kaldığınız yerden devam edin.

iş kazası ve rapor

11.060.2014 tarihinde iş kazası geçirdim .kazayla ilişkili olarak aü iğbni sina hastanesinde psikiyatri tedavi gördüm ve durum bildirir raporu alsım yanı yasadığım pskolöjik sorun kazayla alakalı çıktı.engellli raparu almak istedim devlet hastanesi vermiyo bi 6 ayda biz seni gözetim altında tutmamız lazım diyolar .üniversite hastaneside para istiyo .ortada KALDIK ACİL YARDIM

Rapor

Merhaba iş kazası geçirdim 2014 yılında.engelli raporunda kas iskelet sistemi 0/0 29 ,travma sonrası stres bozukluğu 0/0 30 toplam yüzde 50 neden böyle bi rakam çıkıyo.bu raporla hangi haklardan yararlanabilirim teşekkürler

oran 12,1

sgk tarafından iş göremezlik oranı 12,1 kaç tl maaş bağlanır .rapor ücreti genelde 801 tl alıyodum hesaplama yine bunun üzerinden mi yapılıyor yardımcı olursanız sevinirim

sgk nın skandalları

11.06.2014 de sol el iş kazası geçirdim.05.11.2015 maluliyet için başvurdum 3,3 verdiler YSK da onayladı.sgm sevkiyle elden ve psikiyatriye gittim.elimle alakalı ayrıntılı durum bildirir raporu çıktı.psikiyatride 6 ay gözetim altında tutalım dedi ,kazayla alakalı olup olmadığını anlamak için.eldeki durum bildirir raporu sağlık kurula giriyo ,ara karar çıkıyo psikayri diye aradan 6 ay sonra psikiyatri raporu çıktı f32.1 orta depresif nöbet ,travma sonucu stres bozukluğu.dosya tekrar kurula gidiyo kurul elden aylar önce giden raporla 12.1 le emekli ediyo.psikiyatri raporunuda karara yazıyo ama oran vermiyor.maaşı bağlamışlar 261 tl dilekçeyi verdiğim tarihten değilde son karar tarihinden itibaren yani 2016 dan.başkanlığa dilekçe verdim raporlarla il müdür yardımcısı ilgileniyor.bilgisi olan arkadaşların mevzuat çerçevesinde haklarımı söyleyebilir mi?acil sağolun.

Arkadaşım senin yazdıkalrını ben gayet iyi anladım o sana 12,1 ile oran verdiler ya o oranı verirken senin için bir formül yazıyor o förmülü yazsana ben sana bu konuda daha çok yardımcı olurum bilgi için

Şu yazıdan ne anladın çok merak ediyorum ne anladın

Mevzuat bilgisi olan birisinin acil yardımına ihtiyacım var lfn yardım

Çok çok gecmiş olsun kardeşim inşallah istediğin sonuçu alırsın bu arada arkadaşlar bende sağ elimden ameliyat oldum son 3 parmakta tendon yırtılmıştı diktiler içinde hala ip var ağır birşey kaldıramıyorum buna oran verirler mi? Verseler kaç verirler? Şimdiden teşekkür ederim ALLAHA emanet olun

Orandan umudun kes parmağını iyileştirmeye bak .biz eli ikiye böldük verdikleri oran bağladıkları maaş ortada.3 senedir çektiğimiz rezillik ortada .ayrıca konu sgk .her türlü oyun dönüyo.

Haklısın kardeşim İnan bana çok haklısın benim ki yeni olan birşey değil 5 yıl önce ki Bi olay Bende bununla beraber Bi kaç rahatsızlık var buna azda olsa kaç oran verirler diye bir sorayım dedim

Mevzuat uzmanı lazım

Arkadaşlar iş kazası aldığım psikiyatri raporu karar yazılmış ,değerlendirilmemiş ,ve incelenmemiş.raporda f32.1 orta depresif nöbet ve travma sonucu stres bozukluğu denmiş.elden 12.1 vermişler psikiyatriden bi şey vermemişler.lfn birikimli biri ne yapacağımı söylesin.

yüksek sağlık kuruluna itiraz et ben itiraz edince verdiler bana dilekçede yaz

Üst Alt