Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. Engelli raporu sizce kac gelir?

01capkın98

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
merhaba engelliler.biz forum sıtesine yeni üye oldum ama sıteyi bayadır takipteyim.
2014 yılında bir kaza geçiridm 18 ay beklememi söylediler ve 13 OCAK 2017 de hastanedeye gidecem rapor alıcam :)
sizce kaç verirler.

Sağ parmak makaraları kırık 5'i de.
Sağ diz kağapım parcalı kırık ( tuzla buz şeklinde ) 90 derece bükebiliyorum.
Sol dileğim dönmüyor.
Elmacık kemiğim parcalı kırık.
Tranva geçirdim.
vücudumun bazı yerlerınde 3-5 dikişlik izler.
2014 de kaza yaptım 2013 ve o döneme kadar ne annemi de geçmişi hatırlaya biliyorum.
4 gün yoğun bakımda yatmışım.

Yukarda saydığım olaylar üzerınden sizce raporum kac olur cevap verirseniz sevinirim.bu arada %75 haklıyım

01capkın98

Öncelikle geçmiş olsun.
1.Kaza tespit tutağı.Sağlam %12-%20 arası anlaşacağın iyi bir avukatsız iş yapma.
2.Ceza davası acmalısın mahkemenin seni sevk edeceği ADLİ TIP raporunun vereceği rapor senin alacağın oranı önemli.Devlet hastanesinden aldığın engelli raporu %40 alırsan başka işlerinde lazım olur.
3.ceza davası 1yılda biter ve ticaret davasına açarsın buda 1-2 yılda sonuclanır.
Goole-trafik siğortası tazminatı hesaplama yaz program mı bul verileri yazdımı sana hesaplar.

Adli tıp sana yüksek bir oran vereceğini sanmıyorum....

@Metehan41

%15 le anlastik avkatla

Devlet hastanesinden aldığın engelli raporu %40 alırsan başka işlerinde lazım olur. Dediniz ya verirlermi peki

Kırıklarında yürüyüş bozukluğu veya fonksiyon kayıpların önemli.Çok kolay değil.

İş nasıl bulurum?

Bir hafta sonra rapor alicam ve bir cok yerimde kiriklar var hasarlar pek fazla

Ellerim ve agayimdan birde yuzum kafam flan

Raporu aldiktan sonra nereye basvurmam lazim yada napmam lazim bi tabi

rapor kac gelirse kolayca ise girerim

r cok kisiye sordum herkez iskur diyor ama ordanda bi sonuc gelmiyor arkadsimdan biliyorum cnku

Ekpss yi takip et eğer ilkokul veya ilköğretim (ortaokul) mezunu isen kurayla memurluğa atanmak için başvur lise veya önlisans lisans mezunu isen ekpps sınavla oluyor branşına göre atama olabilir lise öncesi hizmetli olarak atanıyor 2017 de ekpps varmı bilmiyorum ösym ye sorabilirsin takip et özel sektörde işkurdan oluyor başka olduğun yerde Aile ve sosyal politikalar Müdürlüğün dende bilgi alabilirsin alacağın heyet raporu% 40 ve üzeri olursa engelli olarak başvurabilirsiniz

Dha bitermedim liseyi peki orta okul mezunuyum lise bitene kadar calsirmiyim yani birde Ekpss neydi acba bilgm yokta

Öncelikle geçmiş olsun diyeyim kaç yaşındasın 18 yaşından büyük olman gerekli kazamı geçirdin kalıcı bir engelin oluştumu bunun tespiti için hastaneden engel oranını belirten heyet raporu alacaksın dediğim gibi % 40 ve üzeri ise raporunu bağlı bulunduğun Aile ve Sosyal politikalar il Müdürlüğüne kayıt ettir .Ekpps (engelli kamu personel sınavı demek) ama sen ortaokul mezunu olduğun için sınavsız kura ile atamaya tabi tutulursun liseyi ne zaman bitireceksin senin öncelikle bir raporu halletmen gerekli

Hastaneye heyete başvurduğunda ortapedi dışında fizik tedavi dr ve psikiyatrı dr larındanda rapor alırsan engel oranın yükselir kaza sonucu kalıcı hasar kalmışsa psikolojinde etkilenmiştir bunlarıda eklettirebilirsen iyi olur

heyette zaten vermıyor mu pekı bunları avukat bana pıskolojıden bıle verecgını soylemıstıde

Hastaneye basvurdugunda mutlaka pisikiatrı ve fizik tedavi dr larına gitmen için evrak verip verilmediğini kontrol et bu arada 2017 nisan sonu Mayıs ayı başı ekpss kura ile memur ataması için başvuru olabilir sen raporu alınca buraya yaz geçirdiğin kaza ile ilgili hukuki bilgim yok ama bende ortaokul mezunu olarak kura ile atandım bilgi ve tecrübelerimi bu konuda burada yazarım şimdi bende dışardan lise bitirmek için başvurdum

Musaitsen ozelden cvp atarmsın sana mesaj attım cvp verırsen sevınırım

Değerli arkadaşım,

Bahsettiğiniz sorunlarla %40 üstü bir engelli rapor alabileceğinizi hiç sanmıyorum ama elbette hastaneye başvurup şansınızı deneyebilirsiniz.

Rapor verilirken başınıza neler geldiği değil, kalıcı olarak hangi becerilerinizi yitirdiğinize bakılır. Elinizdeki parmakların kırılmasını bir yana bırakın parmaklarınız kopmuş olsa bile başparmak dışında %3-5 civarı oran veririler.

Yine de aklınızda kalmasın diyorsanız heyet raporuna başvurabilirsiniz.

zaten heyte gırecm ayagımı 90 derece buke bılıyorum buklmuyor sol kolum ıse fazla donmuyor sag parmagım ıse yumruk yapamıyorum

adlı tıptan rapor beklıyorum da iş için birde rapor alıcam acaba ıkısı aynı orandamı

adlı tıptan rapor beklıyorum da iş için birde rapor alıcam acaba ıkısı aynı orandamı verırler

mesala adlı tıp %20 verdı

iş için devlet hastanesımıde %20 verır yoksa işde çalışma oldugu ıçin yuksemı verırler

anlatamadım ama ınsllh nedek ıstegımı anlamışınızdır

Tespitin doğru.ne demek istediğini aladigim kadarı ile sana şöyle söyleyeyim. Engelli raporunun oranları ile is gücü kaybı oranları farklimi çıkar dusuncesindesin galiba. Evet ikiside farklı oranlar çıkar. is gücü kaybı oranın yüksek çıkabilir. Bu oran yüzde on ve üzeri cikarsa onur boyu calissanda çalışmasında elde edecegin bir maaş hakkıdır.ayrıca bu oran acacagin maddi manevi tazminat davasında da önemli rol oynayacaktır.maluliyet yani engelli oranı ise yüzde kirk ve üstü olduğu takdirde kdv indiriminden ve bazı sosyal haklar kazanma ni sağlar.örneğin toplu taşıma araçlarına ücretsiz veya indirimli binersin gibi

İşgücü kaybı tamamen farklıdır. Örneğin katip olan birinin parmaklarını kaybetmesi çok ciddi işgücü kaybıdır. Ama engel oranlarının işgücü kaybı değildir. Engelli sağlık kurulu raporu tamamen farklı gelir.

Üst Alt