Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. Evrakları SGK'ya verdim. Hastaneye rapor için başvurmalı mıyım?

adulger

Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
selam bir sorum olacak ben iş kazası gecirdim SGK iş kazaları birimine evraklarımı verdim daha sonuç gelmedi. Ben bu evrakaları beklemelimiyim yoksa hastahaneye gidip engelli raporu için baş vurmam gereklimi. Lütfen cevap verin

Bekle sgk seni arayacaktır hastaneye yolliyacak tır

zaten hastahaneye gittim ordan bir rapor yolladılar sgk onlarda istanbul sgk ya yolladi benim merak ettiğim gelecek raporla ben iş yerinde özürlü olarak çalışabilecekmiyim onunla ilgi ne yapmam gerekli diye sormuştum

adulger

Üzerinde %40 ve üzeri oran bulunan engelli sağlık kurulu raporu olmalı ki iş yerinde engelli statüsünde çalışabilesiniz

Cevabınızdan benim anladığım gelen raporda %40 engellisiniz yazacak . Bu oranı iş gücü kaybı ne kadar etkiliyor. Okuduğum ve anladığım kadarı ile bana iki ayrı rapor mu gelecek biri engel oranı biride iş gücü kaybı oranı olarak mı gelecek bilgilendirir seniz sevinirim şimdiden teşekkürler......

adulger

Hastane tek rapor verecek, sgk raporu alıp işgücü kaybı açısından değerlendirecektir. Raporda %40 ve üzeri oran varsa sizin açınızdan kullanılabilir demektir.

SGK dan rapor geldi %13.10 vermişler iş gücü kaybını şimdi bende tekrar heyete girip bütün hastalıkarımı toplatacağım.

Daha SGK müfettişlerıne ifade vereceğim. ..

kardeş son durum nedir benimkinle kıyaslamam açısından soruyorum ben ayın 1 inde dilekçe verdim teşekkürler şimdiden

Heyet için seni arıtacaklar tabi bende aynısı oldum sigorta şirketi bi para miktarı vermedi heyet bekliceksin dediler

heyet r ve oran raporlarına nasıl ulaşabiliriz

Selam ben biraz geç oldu fakat ben sonraki heyet %29 verdi bende itiraz ettim ve sonunda %43 ile hakem hastahanesinden süreli olark verdiler

Adlitıp oran değişimi

2017 yılında iş kazası geçirdim sgk iş kazaları birimi hakem hastahaneye sevk etti buradan bana %13.1 oran verildi. Mahkemede iş veren avukatları karara itiraz etti adlitıp kararı bekliyorum .
Sorum Adlitıptan gelecek olan düşük veya yüksek olursa sgk aldığım ücrette bir değişiklik olurmu veya gelen raporda bir değişiklik olursa bunu ben mi sgk götüreceğim yoksa adlıtip kendimi gönderiyor. Bilgi verebilecek varmi şimdiden teşekkürler.

Adli Tıp Kurumundan da aynı oran gelir ise herhangi bir değişiklik olmayacak, ama diyelim ki Adli Tıp % 18 dedi sürekli iş göremezlik derecenize, SGK bu durumu re'sen uygulamıyor malûliyet tespit davası açılacak ve o dava kesinleşince ona göre yeniden gelir bağlanacak ve peşin sermaye değeri tahakkuk ettirilecek. Usûl böyle ilerliyor ve tüm bunlar gerçekleşmeden de tazminat davasının bitmesi mümkün değil, bitmiş olsa bile üst Mahkemede'den geri dönme olasılığı mümkün.

Üst Alt