Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. Haklarım nelerdir?

HardLineGTX34

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar . 2015 nisan ayında iş kazası geçirdim . Normal de sgk ya başvurup oran almam lazımmış biraz geç haberim oldu yarın heyete gireceğim ayrıyetten haklarım nelerdir . Sol diz de 2 platin var.

İlk başlarda vardı ama fizik görünce düzeldim ama eskisi gibi değil

Önümüzdeki cuma günü heyete gireceğim . Beni ilgilendiren sedece ortapedi polikilinikliği , acaba oranı neye göre veriyorlar ?

ayağınızda ki kalıcı zarar durumna göre veriliyor kısıtlık kaldımı v.s. gibi oran ise iş kazasında %10 ve üstüdür. böyle çıkarsa oran aylık bağlanır sgk sizi devlet hst sevk etti orda heyete girceksiniz o heyetin durum bildirir raporu sgk ya gitcek işte öyle uzun uzun işlem görcek dosyanız sonuçta eğer 10 ve üstü oran çıkarsa iş göremezlik aylığı alırsınız bu kadar

[FONT=sans-serif]ayağınızda ki kalıcı zarar durumna göre veriliyor kısıtlık kaldımı v.s. gibi oran ise iş kazasında %10 ve üstüdür. böyle çıkarsa oran aylık bağlanır sgk sizi devlet hst sevk etti orda heyete girceksiniz o heyetin durum bildirir raporu sgk ya gitcek işte öyle uzun uzun işlem görcek dosyanız sonuçta eğer 10 ve üstü oran çıkarsa iş göremezlik aylığı alırsınız bu kadar
sgk da çalışıyorum ve bu işi yapıyorum[/FONT]

raporlu olduğunuz süredede şigöremezlik ödeneğinizi alabilirsiniz.

selo46

Merhaba size bir konuda danışabilir miyim?
Annem sigortasız çalıştığı bir yerde iş kazası geçirdi. Bende dilekçem ile birlikte bütün evrakları sgk'ya teslim ettim ancak ses seda çıkmadı yaklaşık 10 gün falan oldu. Bu arada kaza 2015 Ekim ayında olmuştu. Devlet hastanesinden aldığımız heyet raporuna göre annem %94 ağır engelli.

Merhaba,

Oranı "Çalışma gücü ve meslekte kazanma gücü kaybı oranı tespit işlemleri yönetmeliğine" göre veriyorlar.

Cevaplar için saolun . 1 ci sorum sol bacağımda dizde 2 platin var yani platinin olması oranı yükseltirmi 2 ci sorum ise tazminat alacakmıyım orana göre

@selo46
benim yazdığım cevabı kopyalayıp yapıştırmışsın buna bilgi hırsızlığı denir

@mehmetcanyılmaz
soru sorduğun kişi benim cevabımı koplayıp yapıştırmış kendisine annen içinde bilgi vereyim hemen öyle 10 günde cevap gelmez sen sgk ya annenin hastanedeki evraklarını verdinmi işverenin hastane polisine verdiği ifade falan bunları vermen gerekiyorki daha sgk sizi hst sevk etmeden denetmen servsinie gidiyor evraklar iş kazasımı değilmi yoksa iş kazasımı diye karar çıkıyor sonra sizi bir devlet hastanesine sevk ediliyor işlemler uzun zaman alacak heleki istanbulda dahada uzun zaman alır sen 1 sene diye bak ,işlemin sonuçlanmasına

@HardLineGTX34
dizde platin var diye oran verilmez ki eğer dizinde hareket kısıtlığı var ise Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü bURDANDA gerekli bilgileri okuyup ekleride indirebilirsiniz. Sizde kalıcı bir hasar durumu pek kalmamış sanırım kısıklık varmış fizik tedavi ile düelmiş 10 un altında çıkabilir durumunuz aslında doktorunuza sormak en iyisidir.

Anladım hocam iş gücü kabına göre avukatla konuştum dedi bir çocuk vardı iş kazası geçirmişti motorla ama platin yokmuş onda yüzde 13 almış biraz garibime gitti açıkcası neyse cuma ola hayrola cevaplar için saolun

@HardLineGTX34
platin olmayabilir bende de platin yok ama hareket kısıtlığı kaldı kollarımda fizik tedavide gördüm bir kısma kadar açıldı işverene oranın ne kadar çıkarsa o oran nispetinde dava açabilirsin asıl olan avukatlar bak benimde başımda kimin maluleti ne olur ne olmaz bilmiyorlar işi alayım tamam hep si böyle hastanelere gidip gelecek olan sensin o steresi çekecek olanda snsin sgk nın vereceği bir maluliyet oranı olur ise mahkemede kullanabilirsin.

Anladım hocam saolun cevap için cuma günü işşallah hayırlısı olur

geçmiş olsun benim el bilekte 2 platin vardı el bilek donduruldu sabit fizik tedaviden rapor aldım el bilek hareketi 0 baş parmak%20 kısıtlı agrılı diger parmaklar kısıtlı ve agrılı dedi yüksek sağlık şurasına gitti en son mahkemeye %33 rapor geldi hareket kısıtlıgıda çok önemli

bildiğim kadarını cevapladım

hareket kısıtlılığı önemli cetvel ile ölçüm yapıyorlar

ortapedi den girmiştim hastaneden sonuç gelmiş şimdi bir yere daha gönderecekler fizik tedavidne girmedim

Üst Alt