Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. Haklarım nelerdir?

İSLAMBOL

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
yaklaşık 1yıl önce bir iş kazası sonucu sağ dirseğim kırıldı ameliyot oldum ve şu anda kolumda platin bulunmakta
platin,li kolumun açılıp kapanması yarım olarak işlem görüyor. tamamen açılmıyor ve kapanmıyor ağır yükler kaldıramıyorum, atma,çekme,itme,yani hareketlerimde kısıtlamalar var sağ serçe parmak ve yanındaki parmak sinerin zedelenmesinden dolayı yeniden bir ameliyat olmam sözkonusu 1 ay kadar bir süre içerisinde
şu anda heyet raporum yok almadım, işkazası sonrasıda dava da bulunmadım

bu bulgular doğrultusunda madi,manevi,olarak davacı olmuş olsam dava sonuçları ne şekilde sonuçlanı
r bu 1yıl içerisinde sinir sistemlerim altüst oldu psikiyatri doktoruna çıkmam gerekiyor düşme esnasında ben de bazı takıntılar başladı sanki hep bir yerden düşücekmiş gibi bir his ve servisle işe gidip gelme esnasında sanki araç hep bir kaza olucak gibi bir endişe oluşmakta bu da beni çok gergin hale getirmekte,

SİZLERDEN BU KONUDA BANA BUKONUDA YARDIMCI OLMANIZI RİCA EDİYORUM.

Hoşgeldin.
Kolun ve parmakların için hiç fizik tedavi görmedin mi ?
Kaza hakkın da her hangi bir tutanak vs yazıldı mı, hiç rapor almadın mı ? İş yerinde sigortan varmıydı, bunları yazarsan daha sağlıklı cevaplar alabilirsin.

polis tutanağı devlet hastanesi ve işyerinden 2kişi şahit ve yanısıra sigortam var işyeri düşme esnasındaki platformun koruyucu bariyer olmadığına
dağir resimler var

6 aylık doktor raporum var aylık periyotlarda
bilginiz ve yardımınız için şimdiden teşekkür ederim bu arada hoşbulduk

Tamam bunların olması iyi, iş kazası geçirip dava açan arkadaşlar daha detaylı bilgi verirler İSLAMBOL.

önemli olanı bu tür bulgusu olan arkadaşlar daha sağlıklı bilgiler verebilir

kaldırma itme,çekme ,atma,işlemlerimide tam anlam ile yapamamaktayım arkadaşlarım mesai kalıp fazla ücret alır iken bende kayıp olduğu
için mesai olayını benim engelimden dolayı kaybım oluyor

İlk öğrenmeniz gereken şey iş kazası sonucu oluşan işgücü kaybı oranının ne olduğu. Gittiğiniz hastanelerden/doktorlardan bu konuda bilgi edinmeye çalışın. Eğer % 10 ve üzerinde bir yeti kaybı varsa, o zaman Sürekli iş göremezlik geliri ve tazminat ile ilgili girişimde bulunursunuz.

arkadaşlar bugün sonucu aldığım( işkazası sonucu sağ hemurus alt uç kırığı %31 oran , var sürekli iş göremezlik maaşı almak için hangi yolu izlemem lazım bilgisi olan arkadaşlardan rica ederim saygılar bürüt maaşım 1400lerde kaza tarihi 22.08.2011 sizden ricam nereye müracat etmem lazım nasıl bir yol izlemem lazım saygılar

bağlı olduğun sgk merkezine iş kazası servisine sürekli iş görmezlik başvurusu yapacağını bir dilekçeyle bildir yol gösterirler sana

selamlar..
ben işyerimde düşerek ayak bileğimi kırdım 6 platin takıldı 1 yıl sonra tekrar platin sökülmesi operasyonu geçirdim bu arada işyerim bunu iş kazası olarak bildirmedi bende o dönem hastanede kimse sormadı bende söylemedim sonra bildirmek istedim 3 gün yasal süreymiş onu gecince bildirim yapılınca işyeri ceza alır diye yine bildiremedim.Şu an son heyet raporum sırasında ayak bileğimde %8 bilekte kısıtlılık tespit edildi ama sürekli ağrı yağmurlu havalarda özellikle sıkıntılar yaşıyorum.Arkadaşın dediği gibi hep tedirgin yürüyorum koşamıyorum vs bununla ilgili bir hakkım söz konusumu yada bukonuyla ilgil hak aramak için yasal süre nedir zaman aşımına ne zaman giriyoruz tşk ler şimdiden

Öncelikle geçmiş olsun islambol kardeş. Kaza yeri tutanakları ve iş kAZASI tutanakları tutuldu ıse ve baHSETTİĞİN GİBİ şirket de bu kazada kusurlu ise şirket batık değil ise yuklu mıktarda tazmınat alabılırsın. bunun için şirkete maddi manevi tazmınat davası acman gereklı.

işkazası sonucu
sürekli işgöremezlik aylık oranmı üç aylık oranmı

% 31 oran , var sürekli iş göremezlik maaşı almak için bugün esenyurt SGK,ya gittim bir dilekçe yazıp başvuru yazmak istedim
oradaki görevli arkadaşlara sağlık kurulu raporunu verdim halde önce güneşli sgk,ya müfettişlere bildirilcekmiş müfettişler de
hastaneye göndericekmiş yahu arkadaş bunun daha sağlıklı bir yolu yokmu bilen var ise lütfen yazsın sağlık lı adımlar atmam lazım
neler gerekli saygılar

İş kazası sonucu meslekte kazanma gücü kaybı oranı tespiti

1-İş kazası sonrası ilk başvurduğu sağlık kuruluşu veya hastanelerden epikrizler ve varsa ameliyat notları vb tıbbi belgeler
2-İlk işe giriş sağlık raporu
3-İş kazası sonrası düzenlenmiş sağlık kurulu raporları ve dayanağı tıbbi belgeler
4-İş kazası sonrası yapılan tedavi sonucunda çalışır/ çalışamaz tarihini gösterir sağlık kurulu raporu veya belge yada bölge üst yazısı(geçici iş göremezlik ödeneği süresini belirtir şekilde)
5-Olayın iş kazası olduğuna dair Kurumun denetim ve kontrol ile yetkilendirilen memurları tarafından veya
Bakanlık İş Müfettişlerince düzenlenmiş tahkikat raporları, sigorta müfettiş tahkikat raporu
6-Talep Dilekçesi
7-Askerlik süre belgesi şayet askerlik yapmamış ise sakat raporu
8-Nüfus kayıt örneği

Kaynak

Üst Alt