Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. Haklarımı kaybetmemek için ne yapabilirim?

ceto0708

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
27/11/2015 te iş kazası geçirdim 5 buçuk ay raporum bitti
kazada şikayetçi olmadım merdivenden düştüm kolum kırıldı ameliyat oldum platin taktılar şimdi serçe parmağım tam açılmıyor doktorun dediğine göre 1 buçuk senede düzelirmiş sinirler sıkışmış işyerine gittim patron sen ne işe yararsın diyor ifade verirken başım döndü merdivenden düştüm dedim
şimdi beni işten atarlarsa iş kazası olarak mahkemeye verebilirmiyim tazminat alma şansım ne kadar

10 yıl içinde işvereninize dava açabilirsiniz. 10 yılı geçerse zaman aşımına girer, tazminat alamazsınız.

iş kazalarında ilk zamanlar iş verenler işcinin etrafında dört dönerler sonra ne arayan olur ne soran olur. iş vereniniz size piskolojik baskı yaparak işten çıkmanıza sebep olabilir. Belkide sizi işten soğutmaya çalışıyor.

SGK ya iş kazası bildirimi yapmanız gerekir. kazanın iş yerinde olduğunu gösteren şahitlerinizin olması gerekir. SGK müfettişleri olayı araştırıp karar veriyor.eğer iş kazası derlerse. SGK sizi rapor almak için hastaneye yönlendirir. %10 dan yukarı rapor alırsanız sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. takılan platin çalışma gücünüzü etkiliyorsa illaki bir oran verirler. ne kadar verirler onu bilemem. kalıcı hasarınız kaldıysa SGK ya iş kazası bildiriminde bulunmanız gerekir.

Üst Alt