Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim hastane %39 rapor verdi. İş göremezlik maaşı alabilir miyim?

dagger147

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
16.7.2010 iş kazası gecirdim 2,3 ve 4 saglı sollu iki elimdede 3'er toplam 6 parmagımı koptu.
emekliyim ve sigortalı olarak calısıyordum.
simdi işe iş yapamıyorum Hastanenin vermiş oldugu iş göremezlik raporu %39 adliye tıpın verdigi rapor %100 bunların hangisi gecerlidir.
ve beni malulen maasi ve iş göremezlik maasina baglanabilir miyim.

cevaplar icin simdiden tesekküler.

Sürekli iş göremezlik geliri alabilirsiniz tabii ki. Bunun için iş kazası olduğuna dair sgk müfettişlerinde gerekliişlemlerin yapılması yeterli.

İşgücü kaybı oranı açısından hastane ile adli tıp arasındaki fark çok büyük. http://www.engelliler.biz/forum/kaz...eslekte-kazanma-gucu-kayip-orani-tespiti.html başlığındaki cetveli inceleyin ve iş göremezlik gelirine temel oluşturacak rapor hangisi ise, oradaki orana gerekirse itiraz edin. Çünkü bu gelirin hesabında işgücü kaybı oranı çok etkilidir.

Sürekli iş göremezlik geliri elde ettiğinizde, emekli maaşınız ile sürekli iş göremezlik geliri arasında fazla olanın tamamını, az olanın yarısını aynı anda almaya devam edeceksniz...

Üst Alt