Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. İş göremezlik maaşı alabilir miyim?

Gara

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba Ben tır şoförüyüm. Tır kendimin esnafım Bağkurluyum kendi tırımla sıradan daha önce hiç gitmedigim bir fabrikaya yük yüklenmesi için gittim fabrika bir mekanik fabrikası büyük Demirler imalat ediyorlar orada ismini dahi bilmediğim fabrika çalışanlarından iki üç kişi beni Fabrikanın içine çalışma alanlarına çağırıp yüksekliği 2 veya 3 metreyi bulan 4 ton ağırlığında demiri bağlama mı kendilerine yardım etmemi çalışmamı istediler benim görevim olmadığını istediklerini yapmayacağımı söylememe rağmen çok ısrarcı oldular Aracımın yüklenmesini bir gün sonra ya erteleyeceklerini ya da yükleme yapmayacaklarını söyleyerek beni zora koşarak çalışma alanlarında kendilerine yardım etmeye mecbur ettiler ve kendilerine yardım ederken üzerime büyük demirler düştü benim de Belimde birden fazla kırık ve omurilik de hasar sonucu belden aşağısı tamamen felç kaldı Yürüyemiyorum büyük küçük abdestimi yapamıyorum birilerinin yardımıyla yaşıyorum iş göremezlik maaşı alabilir miyim

Saygılarımla teşekkür ederim

eğer iş kazası olarak sgk ya bildirim yapıldıysa ki yapılmadıysa bu bir suçtur ..
SGK ya başvuru yapıcaksın iş kazaları bölümüne orda seni bir hastaneye sevk edip kazada yaşadığın bir kalıcı bir sakatlık olup olmadığına bakılıp eğer %10 üzeri rapor alırsan sana sürekli iş göremzlik maaşı bağlanacaktır

%92 özürlü raporum var omurilik felci belden aşağı başvuru yaptım SGK ya ama kaza gecirdigim iş yerinin sigortalı çalışanı olmadığım için savcılık soruşturmasının bitmesinin gerektiğini söylediler
Ömer Tosun
İlgin için teşekkür

Çok geçmiş olsun
Sen%92 raporla direk malülen emekli olursun o %92 raporun %100 olarak hesaba koyulur

Sürekli is göremezlik odenegi

Merhaba hocam 2 sene önce iş kazasından omurilik felç li olarak kaldım Bakur dan malulen emekli oldum kazadan bir ay sonra sürekli iş göremezlik ödeneği için dilekçe verdim yeni sonuçlandı İzmir'den dosya güç gaybi%100 olarak geldi kaza gününden veya dilekçe verdiğim tarihten itibaren öder mi ?? 2-3 ay içinde maaş bağlanacağı söylendi şimdiden teşekkür ediyorum hocam

Gara
Geçmiş olsun sürekli iş görememezlik maaş ve toplu paranızı kaza tarihinden itibaren almış olduğunuz raporların bittiş tarihindeki son ay itibaren hesaplanır ve size toplu olarak ödenir.
Örnek vereyim iş kazanız 01.01.2019 yılında oldu diyelim sizde tedavi süreci boyunca 4 ay rapor kaldınız ve 05/05/2019 da tedavi ve rapor bitti diyelim size 01/06/2019 tarihi itibariyle maaş baglanır ve bugune kadar ki toplu ödemenizi de alırsınız

Üst Alt