Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. İşyerimden tazminat ve iş göremezlik maaşı alabilir miyim?

murat30112010

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
14.02.2012 tarihinde fabrikada iş kazası geçirdim.1tonluk presin altında kaldım.ve bu kaza sonucu kalın bağırsağım patladı ameliyat oldum ve bağırsağım 3ay dışarda kaldı.işyerinden şikayetçi olmadım ne ifade verdiğimide hatırlamıyorum çünkü olaydan hemen sonra polis geldi ifademi aldı.bu mayısın 6sında 2.ameliyatımı oldum ve bağırsağım içeriye alındı.hala daha kendimi iyi hissetmiyorum.olay yeri inceleme raporunda kamera korkuluk vs bütün önlemler alınmıştır hiçbir bulguya rastlanmamıştır die yazıyordu ki kaza yaptığım yerde ne korkuluk ne kamera nede levha vardı.yanıma müfettiş gelmesi gerekiyormuş müfettiş gelmedi
ve yarın işe başlıyorum doktor rapor vermedi.çalışabilirsin dedi.ben çalışacak duruma gelmedim daha kendimi toparlamam lazım.şimdi sorum şu sürekli işgörmezlik raporu alabilirmiyim alırsam %kaç verirler.birde işyeri beni işten çıkarırsa beni mağdur etti die maddi ve manevi tazminat davası açma hakkım varmıdır?bana yardımcı olurmusunuz ne yapacağımı bilmiyorum.mahkemeye verirsem kıdem tazminatımı alamıycam ve işten çıkarırlar bu halde çalışmam.yada patronla konuşsam ne diyebilirim bana yardımcı olun lütfen arkadaşlar

çok geçmiş olsun anlattığınız olayın başından sonuna kadar yanlışlıklarla dolu olay yeri raporuna itiraz edin ayrıca görgü şahidi yok muydu allah korusun kalıcı bir rahatsızlığınız olursa işverenin umurunda olmazsınız haklarınızı arayın derim

evet başından sonuna kadar yanlışlar dolu.ama olay anında gören çok ama kimse şahit olmaz işten çıkarılırım diye.bana yardımcı ederseniz bana akıl verirseniz çok sevinirim

geçmiş olsun bende 10 ay önce iş kazası geçirdim sağ kolumu kaybettim işveren 2-3 ay el üstünde tutuyor sonra umrunda bile olmuyosun mutlaka hakkını ara derim ben dava açtım mahkeme 2-3 yıl sürecek ama yüklü bi miktar tazminat alıcam..SGK mutlaka müfettiş gönderir ama gelmesi uzun sürüyo benimki 6 ayda geldi önemli olan müfettiş raporu ilk tutulan tutanak değil müfettiş raporu da genelde işçinin lehine oluyomuş benimki lehime..Şikayetçi olup olmaman önemli değil 10 yıl içinde dava açabiliyosun

Kardes büyük gecmis olsun adamlar hemen ısı kılıfına uydurmuşlar eğer kamera varsa senin kaza geçirdiğim gunün kayıtlarına baksınlar hakkını ara sakın pes etme...

zaten bir korktukları varki patron beni aradı ve murat niye böyle yapıyorsun oğlum orda burda mahkemeye vercem diye konuşmuşsun diye aradı beni.bir korkuları olmasa aramazlar benimde herşeyi yapacağımı korkusuz olmadığımı biliyorlar.ama patronla konuşsam mahkemeye vercem desem acaba benimle uzlaşırmı

Syn murat burada bu sorularınn cevabını arayacağına sağlam bir avukat adresi sorsaydın yani rüşvet yemeyen işini gerçekten ahlakıyla yapan ve sayamadıklarım böyle bir avukat bulursan anlattıklarına bakarak avukatın seni zengin edeceğini söyleyebilirim.Allah yar ve yardımcın olsun

muratozgur;

müfettiş gelince sana ulaşmasını sagla yoksa iş veren ulaşamadık deyip te müfettişede bir davet verdimi o zaman agzın açıkta kalır hbr olsun

teşekkürler ben aydın nazillidenim nazillideki avukatların hepsi rüşvetçi.çalıştığım yer büyük bir fabrika heryeri satın almış.

arkadaşlar iş kazasının sonucunda sürekli iş göremez raporu vermediği zaman iş yerinden tazminat alamaz yanlız işyeri işten çıkarırsa işe iade vs normal haklarını alabilir

nasıl anlayamadım zaten fabrika suçlu suçlu olduğu halde nasıl müfettişi çağıracak davet edecekki
hem şikayetçi olsam bile beni işten çıkarırmı senin olay nasıl oldu muratözgür kardeşim

Adaletin TERAZİSİ buysa insanlara yapılan bu zulmü kınıyorum

Burada önemli kriter, kaza sonucu meydana gelen işgücü kaybı oranınızın ne olduğu? Eğer bu oran % 10'un altındaysa, tazminat açısından da sürekli iş göremezlik açısından da anlamlı bir hak elde edemezsiniz. Belirleyici olan bu orandır.

Bence işvereninizle konuşun ve size tazminat ödemesini talep edin. Yaşadığınız mağduriyet ortada... Bir bedeli olmalı. Baktınız ki buna yanaşmıyorlar. Mahkemeye dair bir şey söylemyin. İlerde işten ayrıldığınızda dava hakkınızı kullanırsınız. Siz o zamana kadar toplayabildiğiniz kadar delil toplayın. Ne bileyim, hastane raporlarınız, epikrizleriniz, iş kazasını delillendirecek şahitlikler vs.

Sigorta müdürlüğü'ne gidip müfettişin ne zaman geleceğine dair bilgi edinmeye çalışın. Ara ara sorarsanız, süreci az da olsa hızlandırablirsiniz belki.

murat kardeşim bende iş kazası geçirdim iş yerine dava açtım şunu bilki işveren seni işten çıkaramaz eğer çıkarırsa bütün suçu zaten kabul etmiş olur buda onun işine gelmez ben hala aynı yerde çalışıyorum 8 ay oldu dava açalı ilk mahkemem 6 eylül müfettiş raporunda yüzde 80 fabrikayı suçlu buldu 23 haziranda heyete gireceğim sürekli iş göremezlik raporu için ne çıkar bilmiyorum asla gözün korkmasın uğraş hakkını al

geçmiş olsun gardaş bende öle bier olay sonucu elimden sakatlandım işyerinde oldu 2. ameliyatıma 20 gün kala işten çıkaerdılaer bende şikayet ettim senin dedigin gibi iş veeren çok güçlü müfettiş 7 ay oldu hala gitmedi işyeeri şahitleerden bierini çıkaerdı bana diyoer senin işin olmaz daha gitmemiş sahitleerle konuşmamış dedim olmaz deersen sizie veerierim benim şahitim vaerken niye böle diyon dedim öle diyince sıera vaer bekliycen dedi bilmiyom valla 3. ameliyatımı oldum bu sefeerde el bilekteki kemikleeri çıkaerdılaer tek kemijk bıeraktılaer oda bilek boşa düşmesin diye elde can güç hiç yok bilmiyom ne yapcam işsizlikte bitiyoer işsizlik üzeerine 2 kez ameliyat oldum hala geçmedi şimdide sinieri yakacaklaer oda olmadı eli donduracaklar haklıyken haksız yeere düşürmeleeri çok agırıma gidiyor allah yardımcın olsun gardaş

kardeşim geçmiş olsun senin anlattığına göre senin malulen emekli olma şansın çok uğraş bırakma aynı işyerimden 1ağbi iş kazası geçirdi 2parmağı ilk boğumdan koptu o malulen emekli oldu 1100 maaş alıyor senin hayli hayli olman lazım o işten çıkan arkadaş şahit olabilir hala sen iyice araştırma yap derim

benim iş kazasında kalın bağırsağımdan patlayan yer kesildi.sgk ya gittim kalıcı bir

benim iş kazasında kalın bağırsağımdan patlayan yer kesildi.sgk ya gittim kalıcı bir hasar yada bir organın eksikmi dediler.ben sürekli iş görmezlik parası için başvurdum müfettiş gelmedi daha psikolojim baya bozuldu kazadan sonra sizce bana ne kadar oran verirler iş görmezlik maaşını hak edebilirmiyim lütfen cvplarınızı bekliyorum

arkadaşlar acıl yardımınızı istiyorum

ben sgkya süreklı iş görememezlık parası için başvurdum evrakları tamamladım ama hep sorun çıkarıyorlar asker terhıs belgesını aldım yok bu belge o değil diyolar fabrıkadan altında kaldığım makınanın ısmını ve evraklarıda göturdsum bunların aslı laızm die sorun çıkarıyorr bu 2, oldu fabrıkada evrakların aslını vermedı fotokopısını çektı verdı neden böyle yapıolar anlamadım

murat gün ay prim işe giriş tarihini yazarmısın

1998 3ü ayı sigorta başlangıç tarıhı 3827 gunum var kazanc 87,614.87

Üst Alt