Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. İşyerime dava açmak için nasıl bir yol izlemeliyim?

fatsali1

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar iş yerine geçirdiğim iş kazasıyla ilgili dava açacağım bunu daha önce yapan arkadaşlardan bilgi

Tam olarak neler oldu anlatin , yol haritanizi cizelim..

Mesela ; Is veren is kazasi bildirimi yaptimi ?.. Kaza ne zaman oldu.? Calisma gucunuzde kayip varmi ? Varsa ne kadar ? Uzuv kaybi varmi ?.

Detayli sekilde anlatin.. Ne konuda magdur oldugunuzu dusunuyorsunuz.

2009 yılında başladım buda çalışmaya çalıştığım iş yeri ağır sanaai bu güne kadar 8 10 tane iş kazası feçirdim en sonunda da şikayetçiyim dedim hastane polisine çünkü iş yerim bu yaşadıklarımla hiç ilgilenmedi zaten % 60 raporum vardı bana işe girmeden önce araba yıkar evrak getirir götürürsün dediler fakat iş başı yapıncada beni atelyenin içinde çalıştırdılar
ilk önce kasık fıtığı oldum bu iş yerinde ameliyat oldum sonra da ağır kaldırmaktan iş kazası bu son olay byun ve belde srun yaşıyorum

adli tıp raporunun nasıl geleceğini bilmiyorum fakat yine de bu kadar iş kazası ve çaılıştırıldığım ortam iş verenin cezalandırılmasına yaetmez mi daha önce yaşayan ve bilgisi olan arkadaşlar lütfen

İş kazalarının sigorta müdürlüğü tarafından onanması gerekir ki o olay resmi olarak iş kazası şeklinde tanımlansın. 8-10 iş kazası bu şekilde tescil edildi mi? Ne kadar çok iş kazası tespiti varsa, olası tazminat konusunda o kadar hakka sahip olursunuz.
Eğer bu tespitler yapılmamışsa, işiniz biraz daha zor. O zaman bu kazaların delil ve tanıklarla beraber ıspat edilmesi lazım. Bunu yapabilirseniz, o zaman yine tazminat hakkını kazanabilirsiniz

raporlar ve ödemeler sgk kayıtlarında sabit hepsi tek tek görünüyor ve ödemeler de ha bu arada raporum sona erdi ve iş başı yaptığım gün işimede son verildi sebepse iş vereni hastane ve karakolda şikayet etmem asılsız olduğu için sizce aslı olmayan iş kazasına 64 gün rapor verilir mi maddi imkanım yetmediği için şimdilik işe iade davası açtım işverenim beni 25 /2 den b ve d maddelerine göre çıkardı tek kuruş alamadım bakalım ne olack halimiz çok vahim bzm durum hem bu kadar sıkıntı bi de üstüne böyle suçlarla itham edilmek allah sonumuzu hayır etsin ilginize çok teşekkür ederim görüş ve fikirleriniz bzm için çok değerlidir

Üst Alt