Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim, kollarımı ve ayaklarımı kaybettim. Ne kadar tazminat alabilirim?

Melih43

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
S.a arkadaşlar cumleten 2016 da iş kazası geçirdim kollarimi ve ayakları mı kaybettim 2017de mahkeme başladı hem tazminat hem ceza yüzde 97 ağır engelli raporum var ceza mahkemesinin bilirkişi raporu çıktı yüzde 85 is mahkemesininde aynı oranda dün geldi ne kadar tazminat alırım mahkeme süreci uzun surermi

Son düzenleme:
mahkeme süreciniz mahkemelerin iş yoğunluğuna göre değişecektir fakat minimum 2 yıl süreceğinden şüpheniz olmasın.
ayrıca alacağınız tazminat miktarında kusur oranınız yaşınız işiniz aylık maaşınız gibi kriterler önem arzetmektedir

25 yasinda geçirdim yüzde 15 bend yüzde 85 karşı tarafda küsür buldular ayrıca sgkyi başlattıklarını soylemislerdi ama benim iş kazası geçirdiğim gün baslatmislar ben Kütahyada is kazası geçirdim ama balikesirdn sgkyi baslatmislar

Size hükmedilecek tazminat miktarından %15 oranında bir kusur indirimi yapılacak. Sgk yaptırmamasının tazminat üzeribde bir etkisi yok o kısmı vergisel cezai gerektirir bir durum. Aktüerya icin ( alacagınız tazminat miktarjnı belirlemek icin ) tekrardan dosya bilirkişiye gidecek. Dolayısıyla istinaf aşamasıda degerlendirilirse 2 yıl daha bir süresi var dosyanızın sonuca ulaşması icin

Ayrıca mahkeme bi türlü on ödemeyi kabul etmiyor ayaklara kendi imkanlarimizla protez taktirdik kollar için ön ödeme talebimoz sürekli reddediliiyor

Bugün bilirkişi küsür raporu geldi

Avukatim 2019da paranı alırız dedi istinaftan bshsetmedi tazminat hesaplama ya gider sonra temyiz süresi bslar oda ağır engelli olduğun için çok uzun surmeyecegini soyledi

Davan temize giderse engelli raporunla basvurunca oncelik veriliyor 3 ayda bituyor max benim 45 gunde sonuclandi...

Gecmis olsun ...

Teşekkür ederim sizede geçmiş olsun avukatım raporu sunucaz rapor ağır engelli olduğu için one alırlar demişti

Üst Alt