Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. Maaş bağlatmak için ne yapmalıyım?

kadir55

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
hocom ben inşate duştum ve 02 07 2009 tarin kaza gecırdim 10 aydir raporluyum
sağ aykım kırık ve sol omurga kırık ve pilatın var sol ayam 5cm kısa var
acaba maaş balanbilir mi

ssk gunum 1833 günum vay

mrb geçmiş olsun kardeş

emekli olabilmen için sağlık raporu almanan lazım ama raporun %40ın ustunde almaya bak altında hıç bi işe yaramaz eğer alırsan devamlı ış görmezlık parası bağlanır ayda 500 civarı bişey net bı tutar ıstıyosan gunlu kazançın*21 tl olarak hesaplarsan net tutar cıkar

ben şuanad raporluyum rapor almya devam edıym yok sa yeyedemı girıyım şuanda avuka dav ban seni maşa balıcanı söylıyor sizce olurmu yüzde kac albılırım .

%35 30 arası diyorla doktorlar diyorlar heyet girmedim avuk seni maş balıcanı söluyor

şuan da heyete girmedim raporu oltum işn

tamam o zamn maaşın bağlanır rahat ol .....geçmiş olsun

Kadir bu arada kesin rapor oranın belli olunca maddi ve manevi tazminat için mahkamede açabilirsin.

ben şuvanda doktor gitsem ban hemen ropor verıyor ropor alıyım yoksa almym heytmi girirm 2 aylk rapor parsı 1 300 lr alıyorum

Kardeş yazdıklarını özenli yaz bi şey anlaşılmıyor bütün Türkçeyi gasp ettin tane tane okuyarak yaz harflerden çalma ropor değil rapor

İş kazası geçirdim çalışamıyorum. İş göremezlik ödeneği alabilir miyim?

şu an doktora gitsem bana 2 ayda rapor veriyor mahkemeye verdim 4 duruşma var mayıs 14 de. sizden istediğim rapor alıyım mı veya almayayım mı yada heyetemı giriyım
ssk gunum 1833 günum var

Rapor alırsan rapor parası alırsın ama rapor almayıpta heyete girersen iş göremezlik maaşı bagladıkları zaman toplu olarak para verirler yani rapor almayıpta heyete girip beklemen bence daha mantıklı o zaman maaşın kaç para baglanırsa o paraya göre toplu olarak hesaplarlar.Ama rapor parası gerçekten çok az veriyorlar maaşının üçte biri kadar aylık olarak.

İş kazası olduu sigorta müfettişlerince tesil edildiğinde, meydana gelen işgücü kaybı oranına bağlı olarak sürekli iş göremezlik geliri bağlanır sana.
Bu gelir emeklilik değildir ama emeklilik gibi önemli haklar sağlar: 1) Sürekli iş göremezlik geliri bağlanır 2) Bu geliri çalışsan da çalışmasan da yaşam boyunca alırsın (emekli olduğunda iki maaştan fazla olanın tamamını az olanın yarısını alırsın) 3) Bu gelir tıpkı emeklilik gibi -iş kazası sonucu %50 ve üzeri işgücü kaybı oluşması söz konusuysa- vefatının ardından geride kalan hak sahiplerine aktarılır 4) Sen ve bakmakla yükümlü olduğun bireyler yaşam boyu sağlık güvencesine kavuşmuş olur.

Emekliliğe gelince... Sakat statüsünde erken yaşlılık emekliliğinden yararlanabilmek için %40 ve üzeri rapor olması şart. Aksi halde sakatlıktan dolayı erken emekli olman mümkün değil

arkadşlar ben 12 aydir raporlulum roporum devam ediyor iş kazası omurkam kırk ve pilatın var 5cm kısalık ver sa ayak bilirm kırık ve iş makemesine verdim .

Hocam ben 12 aydır raporluyum..raporum devam ediyor ve ben kaza geçirdikten 2 ay sonra SSK ya başvurdum .benim şuan ifademi almadılar kaza geçirdikten sonra heyetede çağırmadılar ve ayak bileğim ve oynak bileğim kırık.ve sol omurgamda pilatin var 5 cm sol bacağımda kısalık var.mağaşa bağlanabilirmiyim.hastahane % kaç puan verir..sol omurgamda doktor kaynama yok diyor.SSK da gün pirimim 1883..maaşa bağlanabilirmiyim..bir bilginiz varmı?şimdiden cewaplarınız için teşekkür ediyoruz

ya sıgortalı calısan 1 kişi eger kazadan 18 ay gecene kadar tedavı olupda ıyılesemesse doktorlar ıs goremez raporu verırse heyete gırersin 18 aydan sonra bu senın malulen emeklı olman ıcın yeterlı. BU senın hakkın oluyor doktorlara gerek bıle yok sonucda devletın verdıgı doktorlar ıcın tedavı edın suresını dolduruyorsun. eger erken heyet gırerde 12 ayda 13 ayda bu heyet raporunu almak zorundasın 18 aydan sonra heyete zaten gerek yok doktorlar dırek verecektır. yasak bır hakkın

Orkunavcan ,böyle bir yönetmelik olduğunu sanmıyorum ama var ise ,belirtiğiniz bu 18 aylık tedavi nerede belirtili.?
bildiğim şu ki,tedavi devam ettiği sürece(herhangi bir zaman dilimi belirtilmemiş)ve uzman dr.ların görüşüne göre karar veriliyor mevcut yönetmelikte...

Meslek hastalığı raporuma Ankara itiraz edermi?

ben 02 07 2009 18 aydır raporluyum iş kazsı gecırdım samsun 19 mays ününivsitesi tıp fakültesi sol ayk 7 cm kısalık var bana %20 verdi sah ayak biliyım %3 verdi ic hastalıklr %2vedi buna ankar onaylarmı? onylamz ihtiraz ede bilirmiyim

-Raporunuzu 0312 415 27 05 numaralı telefon ile T.C. kimlik numaranızı vererek sorgulattırabilirsiniz.
-İtiraz etme hakkınız tabiki vardır

Kolay Gelsin

icon1.gif
Meslek hastalığı raporuma Ankara itiraz edermi?

ben 02 07 2009 18 aydır raporluyum iş kazsı gecırdım samsun 19 mays ününivsitesi tıp fakültesi sol ayk 7 cm kısalık var bana %20 verdi sah ayak biliyım %3 verdi ic hastalıklr %2vedi buna ankar onaylarmı? onylamz ihtiraz ede bilirmiyim​

Onaylar muhtemelen. Bekleyip görmekten başka bir yol yok maalesef.

Üst Alt