Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. Malüllük tespiti yapılabilmesi için iş başı yapmam gerekiyor mu?

battal060606

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
ben 6 6 2009 da iş kazası geçirdim l4 vertebra kırıgı ve blateral kalkaneus kırıkları oluştu
ssk başlangıç 10 01 1985
prim günüm 5977
3 6 2010 tarihine kadar raporluyum
çal sos güv bak raporunda yüzde elli kusurluyum. maaş için müraacat ettim hala baglanmadı. malulluk tespiti yapılmadı
malulluk tespiti için iş başımı almam şart mı iş başı yaptıgım zaman çıkış verebilirler

ne yapmam gerekir
bilgilendirirseniz sevinirim

sgk
kurumuna maluliyet tesbiti için dilekçe yazman gerekir bence

arkadaşlar blateral kalkaneus kırıklarına yüzde 20 güç kaybı olacagını söylüyorlar l4 vertebra kırıgına yüzde kaç oran veriyorlar bilgisi olan söylesin teşekkürler

03 06 2010 a kadar raporluyum rapor bitiminde işbaşı verebilirler

battal060606,
malul hal tespiti,tedavinin sonlandırılması ve sekel halin oluşması(kalıcı hal)sonucu, sağlık kurulu kararı ile tespit edilir...

iş kazası ile ilgili

Arkadaşlar 03 06 2010 da raporum bitip bir gün sonrasına iş başı alıyorum sonraki süreç nasıl işliyor beni bilgilendirirseniz sevinirim dosyamda eksik hiç bir evrak yok ç.s.g.b raporu sgk müfettiş raporu hepsi tamam olayın bir iş kazası oldugu tasdiklenmiş süreç hakkında bilgisi olanlar bana yardımcı olsunlar herkese şimdiden teşekkürler

geçici işgöremezlik ödeneği yani istirahat para ödemelerinin tamamı yapıldıktan ve işbaşı aldıktan sonra,bağlı bulunduğun sosyal güvenlik merkezi tarafından son durumunu gösterir rapor için hastaneye sevk edileceksin. (Eğer daha önceki raporlarda maluliyetine karar verilmesi yazar ise yeniden hastaneye sevk edilmene gerek olmayabilir) Sevk edildiğin hastaneden son durumunu bildirir sağlık kurulu raporu sosyal güvenlik merkezine geldikten sonra, tüm belgelerin ankara maluliyet işlemleri daire başkanlığına gönderilir.Buradan %10 ve üzeri meslekte kazanma gücü kaybı oranı gelirse işkazasından maluliyet maaşı bağlanır.

Üst Alt