Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. Ne gibi haklarım var?

ra198606

Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
0
bundan 1 önce bir iş kazası geçirdim... iş yerinde asansörle çıkarken halat koptu vücudumda çeşitli bölgelerde tam 6 kırık var ... asansör görünüşte bina içi asansörü kumandalama sistemi içerdendi yani içeri girip kapıyı kapatıp düğmeye basmadan çalışmıyordu ben bindim yukarı çıkarken halat koptu ve düştüm... iş yeri vizite kağıtlarına ve ifadelerine YÜK ASANSÖRÜ diye yazmışlar bu durum açacağım davayı etkilermi... ve aldığım haberlere göre benden sonra iç düğmeleri iptal etmişler ve dışardan kumandalı yapmışlar.. ama ben kaza yaptığım sıradaki kamera kayıtları şu an emniyette imiş ve görüntülerde de benden önce binenleride gösteriyormuş... şimdi benim ne yapmam gerekir... ha bu arada işverenin dediğine göre 5 gün önce bakımı yapılmış ve asansör firması halat kopmasında devreye giren kilitleme mekanizmasını devreye sokmamış.. ben bu durumda asansör firmasınada dava açabilirmiyim?? şimdiden teşekkür ederim...

Hem asansör firmasına hem de işyerinize tazminat davası açabilirsiniz.

Kamera görüntüleri olduğuna göre, sonradan yapılan değişikliklerin size bir zararı olmaz. aksine, "delil gizleme" çabası olarak görülüp mahkemede lehinize bile kullanılabilir.

Oluşan işgücü kaybı oranı % 10 ve üzerinde ve kalıcı olur ise, size sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. Bu oranda işgücü kaybı olup olmadığını doktorunuz söyleyebilir...

İş kazası olduğuna dair sigorta müdürlüğüne başvuru yapıldı ve hastanede bu yönde raporlar tutuldu, değil mi?

evet hastanede iş kazası olarak yattım raporumda da belirtiliyor... fakat polis benden daha ifade almadı daha doğrusu hastaneye ifade almaya geldiğinde yoğun bakımda idim...
kaza yapalı 1 ay oldu

bir de benim sigorta girişim 2007 mayıs o zman 2 ay prim yatırıldı kasımda askere gittim 2012 ağustosa kadar boşluk var yani kaza yapana kadar 11 ay aralıksız yattım
sürekli iş göremezlik ücreti sizce ortalama ne kadar olabilir..

Ne kadar gelir bağlanacağını bilemem. Verilecek işgücü kaybı oranına ve çalışırken almış olduğunuz resmi aylık miktarına bağlı...

Sigorta müdürlüğünde iş kazasına dair bildirim yapıldı mı, onu kontrol edin. Onların sevki ile hastaneden işgücü kaybı oranı alırsınız. Oradaki oran ve tabii işgücü kaybının sürekli olup olmadığı size n tür bir gelir bağlanacağı konusunda belirleyici olacak

Üst Alt