Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş Kazası Geçirdim! Ne Yapacağımı Bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

EyüpCan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Öncelikle merhaba abiler.

Ben 19 yaşındayım. 10.01.2014 tarihinde operetör hatası ve makinanın arızalı olması nedeniyle iş kazası geçirdim.
SoL el 4. parmağım parçalı olarak kırıldı. ve ameliyat oldum. ameliyattan 7 ay geçti ama hala parmağımı kıpırdatamıyorum.

şirket iş kazasını geçirdiğim gün maaşımın düzenli olarak yatıcağını söyledi. ama başlarından saldılar son zamanlarda hiç maaş yatırmıyolar.

psikolojik sorunlar da yaşıyorum. sol elim güçsüzleşti . hastane raporlarınada hastalık diye geçmişler. ne yapabilirim. tazminat davası açabilir miyim. açarsam alıcağım sonuça değicek mi

yardımcı olursanız sevinirim. iyi günLer...

iş kazası olduğunu sgk ya bildir onlar gerekeni yaparlar sonra tazminat dav
sı açarsın

ben sigorta şirketiyle anlaştım davayla onlar uğraşıcak avukat tutmadım uzun sürer diye

sen kendin bir dilekçe yaz boş ver şirketi çok basit yaz deki şu olay iş kazasıdır tespititi arz ederim diye. gönder biriyle. bu işler böyle olur. onlar tutanakları isteyecekler mahkemeden eğer kayıt varsa süreci başlatacak olan sensin. iş kazası geçi,rdiğini tespit ettirmezsen avucunu yalarsın. kusura bak ma çünkü benim öyle oldu ve avucumu yaladım.
şimdi uğraş ki tespit olsun. ölme eşşeğim ölme.

Eyüp can senin sürekli işgöremezliğin de çıkabilir, eğer %10 ve üzeri sürekli işgöremzliğin çıkarsa, sürekli işgöremezlik geliri bağlanır.Biranönce bağlı bulunduğun SGK merkezine dilekçe ile müracaat etmelisin

ben avukatlarla görüştüm önce hastalık ibaresini iş kazasına cevirceklerini sonrda tazminat davası açıcaklarını söylediler.

İş kazası tespiti için bir aracıya ihtiyacın yoktu ki! Boşu boşuna pay vereceksin aracı firmaya.

Burada önemli olan şey işgücü kaybının kalıcı olarak % 10 ve üzeri oranda kaybettin mi, kaybetmedin mi. İş kazası bildirimi ve işgücü kaybı oranı tespiti için sigorta müdürlüğüne başvuru yapacaksın. Onlar seni hastaneye sevk edecek... % 10 ve üzeri rapor verilirse, sana yaşam boyu geçerli olacak sürekliiş göremezlik geliri bağlanacak (bu gelir çalışırken aldığın resmi aylığa ve işgücü kaybı oranına vs. bağlı). Bu gelir bağlanırsa yaşam boyu sağlık güvencesine de kavuşmuş olacaksın.
Bu haktan yararlanmak için sonuna kadar koştur...

Ayrıca tazminat konusu da var tabii. Bunun için bir avukatla veya iyi bir danışma şirketi ile anlaşabilirsin.

Üst Alt