Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. Ne yapmam gerekiyor?

JUNYOUR

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
merhaba ben yaklaşık 2 ay once iş kazası gecirdim raporluyum.kamuya ait madende çalişiyorum.sol ayak parmagımın biri dibinden alındı diger parmagım birinci bogumdan kesildi baş parmagım sonda kurtarıldı parcalı kırıklar var parmak etleri parcalanmiş durumda kan dolaşımı cok zayıf.kırıklar halen duruyo.ayak bilegimde kas dokuları zedelenmiş.bu durumda ben ne yapmalıyım

Sanıyorum durumu iş kazası olarak bildirmişsinizdir.
Uzuv kaybında bekleme süresi olmaz sanırım.
İş gücü kaybınızı belirten bir heyet raporu alın önce.
İş gücü kaybınız %10 un üzerinde tesbit edilirse size sürekli iş göremezlik aylığı bağlanır.
Bu aylığı çalışsanız da çalışmasanız da emekli olsanız da ömür boyu alırsınız.

UFUK BEY evet iş kazası olarak bildirildi şuanda raporluyum ayagımın üstünde duramıyorum.raporlu iken heyete alırlarmı beni.girmiş olsam rapor kaç cıkar fikriniz varmı

Verilecek oran konusunda yorum yapamam, denemekle zararınız olmaz.

slm bülent bey ben bir iş kazası geçirdim şuanda raporluyum ve halen devam etcek gibi.merak ettigim heyete girdigimde ne kadar iş göremez raporu alırım.madende ayagımın üstünden vagon motoru geçmesi sonucu bir parmagım dibinden alındi orta parmagım birinci bogumdan kesildi arkasınada kasıktan parca alinıp yapiştırıldı 4. parmagımda parcalı kırıklar vardı düzeltildi baş parmagım kurtarıldı ama halen parcalı kırıklar bulunmakta ve aşırı derece yaralar var kan dolaşımı zayıf.ayak bilegimde ise kas dokuları zedelenmiş agrı ve güç kaybı var.sizce ne kadar rapor cıkar iyi gunler dilerim

merhaba öncelikle heyet raporuyla ilgili bilgisi olan varmı daha heyete ghirmedim neye göre bu roporu veriyolar

öncelikle çok geçmiş olsun. senin söylediklerin eğer yakın zamandaise tedavi sürecinde olduğun için sana geçici iş göremezlik raporu verirler eğer uzun bir zaman olduysa çok fazla bir oran alabileceğini düşünmüyorum sen yinde bulunduğun il ya da ilçelerdeki hastaneler baş vurunu yap rapor verirlerse düşük oran olursa il sağlık müdürlüğüne itirazda bulunursun burda kimse ne kadar oaran alabileceğini tam olarak bilemez söyliyemezde.

ne için oran istiyosun? vergi indirimi içinse %40 civarı alabilirisin belki. koltuk değnekleriyle ayakta durabilene %48 veriyorlar. sen de kendi durumunu ona göre değerlendir.

Burada size kimse şu durumda kesin şu oran verilecektir diye bir şey söyleyemez, bunu yukarıda da belirttim.
Gidecek hastaneye deneyeceksiniz, oran %10 un üzerinde olursa sürekli işgöremezlik ödeneği yolu açılacak.
O kadar yazıyoruz cevap yok şeklinde serzenişiniz yersiz malesef.

Ufuk bey benimde babam is kazasi gecirdi ve suanda yogun bakimda 15 gun oldu yatiyo. Is yerinde ikumastopunu cekerken iki kumas topu arasinda sıkısti ve normalde o kumaslar insan gucu ile cekilen birsey degil makina bozuk oldugundan dolayi insan gucuyle cekiliyomus. Bagirsaklarinda patlama meydabna geldi 3 ameliyat gecirdi bagirsaklardan yayiylan pislik bobreklere ve akcigerlere zarar vermis ve karin bolgesinde enfeksiyon yaratmis. Hala daha yogun bakimda yatiyo.Kaza geccirdigi ilk gun olayin sicakligiyla polis ifade almis ve sikayetci olmadigini sylemisti babam ama tabi bu boyutta olacagini kendide dusunemedi ve sikayetini iyilesince geri alma sansi var mi ve yapmamiz gereken nelerdir. Tazminat konusunda falan goruslerinize ihtiyacim var. Simdiden tesekkurler

2 ayak parmağı için %10 oran verilmiyor:

Ayak parmaklarının amputasyonu ve sertlikleri
A-- II, III, IV veV ' nci parmakların birlikte dipten amputasyonu
a-- Tek taraflı %5
b-- İki Taraflı %7

B-- III, IV veV ' nci parmakların birlikte dipten amputasyonu
a-- Tek taraflı %3
b-- İki Taraflı %5

İş kazası sonucu ayak parmaklarımı kaybettim. Hangi oranda rapor verilir?

slm.ben iş kazası gecirdim sol ayak parmaklarımın hepsi kırıldı.2 ve 3 parmaklar dipten alındı.bas parmak parcalandı parcalı kırıklar var halen oyle kaldı.küçük parmakta kırık kaldı eklemler oynamıyo.yuzde kac rapor alırım.

JUNYOUR

Yukarıda yazdığım gibi, %10 oran almak çok mümkün görülmüyor

Üst Alt