Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş Kazası gecirdim. Neler yapmalıyım, nasıl bir yol izlemeliyim?

Yakupmenzilci

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba
Kocaeli gebzede çalışıyorum. 07.05.2019 tarihinde iş kazası geçirdim. Sağ ayağım elektrikli transpalet ile forklift arasında sıkıştı. Olayın kamera görüntüleri var suç tamamen kullanan arkadasta zaten kulaklarindada problem var bu arkadasin. Bağırmaya rağmen duymadı ve bana çarptı. Ameliyat oldum şuan hala hastanede yapmaktayım. Doktorun söylediği ilk etap 3ay ayağımı basamayacağım ve en az 9 ay iş göremeyeceğim.
Şimdi bubsurecte jandarma tutanağı var orada iş kazası yazıyor. Bunun dışında benin neler yapmam lazım. Us göremezlik kusur raporunu ne zaman alırım.
Bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise mutlu olurum.

Merhaba Yakup bey, geçmiş olsun dilerim
Şikayetçi olmanızı tavsiye ederim öncelikle. Olursanız ceza dosyası kapsamlı olur iyi de takip edilirse, kusur oranları, şahit ifadeleri tamamlanır. Daha sonra tedavi süreciniz bittikten sonra maluliyet oranınız belli olduktan sonra maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz. Kafanıza takılan başka soru olursa özelden yazabilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun, iyi günler dilerim.

Sinan Bey canınız için teşekkür ederim.
Mesaj atmaya çalıştım ama beceremedim buraya yazıyorum o yüzden.
Bugün polisler hastaneye geldi ve ifademi verdim şikayetçi olduğunu da belirttim.
Bu süreçte neler yaşayacağımı bilmiyorum. İş veren telefi ile arayıp herturlu arkandayız maddi ve manevi demişti ama ben güvenemedim. Dava açsam Bu süreç yaklaşık be kadar sürer. Geçirmiş olduğum kazada bana çarpan picker(elektrikli transplaet) kullanıcısı renk koru ve ayriyetten kulaklarımda iyi işitmiyor. Hepsi toplanınca mahkemede lehime karar çıkması olası mıdır?

Üst Alt