Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim, parmaklarım zarar gördü. Ne yapmalıyım?

cem murat

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
selam

5 mayısın 28de iş kazsı yaptım
acık piresde calısırken 123 parmagım pırezte kaldı bas parmak ısaret parmagı ve orta pamgım patladı diktiler ama işaret parmgımı kestıler tırnagın oldugu yerden
tazmınat acsam kaznırmıyım ve onalrda bana cabılceklerını soyledıler ne yapmalıyım

bana yardımcı olursanız sevınırım .ben avukata bas vurdum kesınlıkle oyle bırsey olamz dedı sana acamzlar senı korkutmuslr dedı. benım sonuc ne olur.

sg prmkalrım bunalr benım hıc bır ıs yapamıyorum ve hastaneye gıtıgmde iş kazsı raporu almaıslr ben kedım muaneye gıtıgımde aldım ve dedıler neden ıs kazsı raporu aldın dıye

ne yaprım bana bır sey soylermısın avukatımda dedı kı parmlareından rapora gore ıslerm yapalım bekle dıyor nasıl yapcam ne yapcam kaznırmıyım korkusu var sygılar

Eğer dikilen parmaklarda bir iş gücü kaybı kalmayacaksa, tek kalıcı hasar işaret parmağının tırnak seviyeinden kesilmesi ise; evet, tazminat davası açma hakkınız var ama kayda değer bir mebla olmayacaktır. Bir de tazminat hesabında kusur oranı da belirleyici olur... Onların size dava açması söz konusu bile olamaz. Açsalar da ödedikleri avukat parasıyla daha çok zarara uğrarlar. Sizi korkutmaya çalışmışlar.

Eğer dikilen parmaklarda da kalıcı işgücü kaybı varsa ve kusur oranınız düşükse/yoksa, o zaman tazminat hakkınızı kullanmalınızı öneriririm.

Konuya dair iş kazası raporu almanız çok yerinde olmuş. Oradan gelecek işgücü kaybı oranına göre tazminata ve sürekli iş göremezlik gelirine müracaat edersiniz.

Üst Alt