Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim sağ kol dirsek altın ampute. Ne kadar tazminat alırım?

habib15

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selamın aleyküm 2011 de iş kazası geçirdim yaşım 16 dı sigortam yoktu 2017 iş kazası sürekli iş göremezlik için başvurdum kaza geçirdiğim gün sigortalı sayıldım 3 kere devlet hastanesi 1 kere araştırma hastanesine sevk edildim İzmir’de en son giden evraklarım orada. Gelecek olan oranla müfettişe yazılacakmış teftişe sanırım merak ettiğim ne kadar oranım gelir, ne kadar maaş bağlanır ve geriye dönük paralarımı ala bilirmiyim
Sağ kol dirsek altın amptımasyon kaza anı yaşım 16 şuan ki gelirim bürüt maaşım 3020 olarak gözüküyor şimdiden teşekkür ederim

Oranın ne gelecegini simdiden bilmek cok zor lakin kaza gecirdiginde 16 yasındayım dedigine göre ayrıca giriş yeni yaptıklarına göre büyük itimalle kaza tarihindeki asgari ücret üzerinden hesaplanır ve ona göre maaş baglanır.Bugun aldıgın maaşın bir etkisi olmaz sana önemli olan kaza tarihindeki son 3 aya ait maaş bordluları eger birgünlük sigortan varsa dedidgüm gibi asgari ücret üZeründen hesaplanır ve geriye dönük 5 yıllık paranı toplu olarak alırsın

Sürekli iş göremezlik

Selamın aleyküm abilerim 2011 de bir iş kazası geçirdim sigortam yoktu sigortalı sayıldım kaza günü 59.25 sigorta da görünen bir günlük kaza günü sigortam var sağlık kurulundan oranım geldi %46 oran geldi benim merak ettiğim şuan e devlette görünen 3000tl sigorta pirimin yatıyor. Geriye dönük 5 yıllık ala biliyormuşum ne kadar maaş bağlanır ve ne kadar toplu para alırım cevaplayan yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim

Üst Alt