Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. SGK raporum hala sonuçlanmadı!?

sonerkaya

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkese meraba.23 yasındayım ismim Soner.Arkadaşlar 2011 senesinde asansör kazası sonucu iş kazası geçirdim.Belimdeki kırıktan ötürü kısmi felç güç kaybı gibi sorunlar mevcut.Hastahaneden yüzde 46 lık bir rapor aldım.Bununla sgk gittigimde bütün evraklarımı alıp kocatepeye gönderdiler.6 ay kadar sonra sordugumda coktan yazı geldigini söylediler.Gelen yazı üzerine ibni sina hastanesine sevk ettiler.Orada 1 ay kadar işlemlerim sürdü.Yaklaşık 4 ay önce işlemlerim bitti ve hastahane sonucları kendileri göndericeklerini söylediler ve artık beklemem gerektigi söylendi.Şuan içimde birsürü şüpe var 4 ay oldu sonuçlanmadı acaba evraklarda bi terslik falanmı oldu diye hastahaneyi aradım ordan evrak bölümü gönderdiklerini söyledi.Şuan ne yapmam gerekiyor.İşlem sonuçlandığını onaylandıgını veya bi terslik oldunu bana nasıl bildiricekler elime ulaşmama ihtimali varmı daha önce sgk çoktan yazı gelmiş keşke daha önce gelseydin dediginde çok sinirlenmistim.acaba yinemi aynısı olcak bu işler nasıl yürüyor bilen varsa biraz yardımcı olabilirmi.

• Google dan evrak takip yaz önüne çıkan link tıkla orada Tc numaranı gir ve evrakı yolladıgın tarihi onayla evragın ne durumda görürsün ortalama bir yıl sürüyor işlemler sgk da

Nrp4nL.png
evrak takibindeki sonuç bu ne ifade ediyor?

büyük görüntülemek için:
http://i.hizliresim.com/Nrp4nL.png

arkadaşım 31 temmuzda evrağın çıkmış ankaraya gönderilmiş sağlık kuruluna fakat bu kuruldaki evraklar çok yoğun olduğundan ancak evrak gittiği tarih ile bi göz önüne 6 ayı al bende de aynı oldu tam 6 ay sürdü kurula girmesi evrağın kendine sıkıntı yapma çok büyük olasılık gibi mart ayına kadar sonuçlanır tahminim kurula daha yeni girmiştir yada girecektir evrağınız şubat gibide sgk yazsı gelir mart gibide hayırlısı ile maaşınız bağlanır bu arada ne kadar priminiz vardı onuda sorabilirmiyim. iş göremezlik aylığı alırkende dışardan ödeyip yine emekli olabilirsiniz

1000 gün primim var 2010 girişli sigorta şuan hala sigortam mevcut yakınlarım saolsun kisisel raporum yüzde 46 sgk düşürüyomus sanırım.Bel kırılması felc durumlarına ragmen 46 verdiler hakkım daha fazlasıydı ama daha fazla ugrasıcak dermanım yok.Sgk daha düşük verebilir.Emg sonucları falan zaten hersey ortada his kaybı güc kaybı.yürüme bozuklugu.Agır kaldıramama.Egilememe.Desteksiz yürüyememe gibi.Merak ettiğim sonuçlanında bana nasıl bildiricekler.Birde hastaneden aldıgım rapor ile 10 yıl calısıp malul sayılabilirmiyim 3600 ile

2010 işe girenler için yıl ve prim daha yüksek 2008 den sonra girenler için şartı bilmiyorum ama senin için arayıp öğrenirim.

Üst Alt