Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. Sürekli iş göremezlik başvuruma fabrika karşı çıkıyor?

ersank

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
iş kasası sonucu sakat kaldım ama sureklı ısgormezlık ıcın başvurmak ıstedım ama fabrıka karsı çıkıyor ne yapmalıyım

fabrikanın karşı çıkması önemli değil kanun var nizam var onlar karşı çıksa ne yazar siz kanunlara göre hareket ettikten sonra gerisi hikaye

avukata gerek yokk elindeki polis tutanağını engel oranını belirten raporu alacaksın sskya gideceksin denetim bölümüne vereceksin rahat edeceksin bukadar kardeşş hemen ver kimseye acıma sakınnn ... ben 6.5 yıl sonra veerdimm şuanda işlemdeee

Krşı çıkarlar çünkü sana bağlıyacakları işgörmezlik maaşı diyelim 300 tl ve ülkemizde yaşam ömrü 60 olarak kabul edlilir hesaplamalarda.Sizde diyelim 30 yaşındasınız.o halde 60-30=30 kalır.30 x 12=360 ay ve 360x300=108.000 TL fabrikandan tahsil edecektir SGK,bu yüzden karşı çıkarlar fakat siz kimseye bakmayın gerekli işlemleriniz koşturun.

Aman ha! Sakın bu hakkınızdan vaz geçmeyin. Sürekli iş göremezlik geliri yaşam boyu devam eder ve yaşam boyu sağlık güvencesi sağlar. Vefaatınızdan sonra da geride kalan hak sahiplerine devredilir.

İş kazası olduğuna dair rapor, sigorta müdürlüğü'Ne başvuru/tespit vs. yapıldı mı?

Üst Alt