Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim ve bir çok kemiğim kırıldı. Haklarım..?

kafkasyeli

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selamunaleykum. 15-03-2015 tarihinde iş kazası yaşın geçirdim.kazadan dolayı 3 kaburga kemiğim kırıldı.( ameliyat yapılmadı.yasin genç kendi kendine iyileşir dediler.)
Çenem kırıldı.(ameliyat yapılmadı. Kaynamaya başlamış. bundan iyi olmaz dediler.)
Sağ kol dirsek üstü humarus şaftı kırığı vardı ameliyat yapıldı. koluma platin omuzumada vida takildı. raporlarım devam ediyor ama fizik tedavi için erken...

Hocam size acizane sorum:
Sizce bana ne kadar rapor verirler.
Emeklimi yaparlar ?
Akabinde bu gibi bir iş kazasında tazminat tutarı sizce ne olabilir veya ne olmalıdır?
Teşekkür Ederim,İyi günler,Kolay gelsin

kafkasyeli

AleykümSelam Geçmiş olsun kardeş. tedavin bittikten sonra heyete gireceksin iş gücü kaybın varsa onlar belirliyecekler %10 dan yukarı olursa sürekli iş göremzlik geliri bağlanacak. %60dan aşağı rapor alanlar emekli olamıyor sadece sürekli işgöremezlik geliri-maaşı alıyor...

Maddi ve manevi Tazminat davası elbette açabilirsin. tazminatı etkileyen birçok faktör var bunları bilmeden şukadar bukar alırsın demek yanlış olur. iş göremzlik oranın, kusurun varsa kusur oranın, kaza sırasındaki maaşın, yaşın... vs hepsi tazminatı etkiliyor.

kafkasyeli

Emeklilik için sakatlık oranı cetveli'ne göre %40 ve üzeri oranlı rapor lazım. Anlattıklarına göre bu oranın verilmesi mümkün değil maalesef.

Ama %10 ve üzeri işgücü kaybı olursa, sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. Bu da emeklilik gibidir; yaşam boyu alınır, vefaat halinde hak sahiplerine kalır vs.

İş kazası ile ilgili sgk'Ya gerekli bildirimeri yapıp iş göremezlik geliri için başvuru yapmak lazım. Hastanenin vereceği oran ve sgk müfettişinin raporu doğrultusunda bir sürekliiş göremezlik geliri bağlanır.

Tazminat da mümkün tabii. İşverenin iş kazasındaki sorumluluğu nispetince bir miktar belirlenir (tazminat hesabı işgücü kaybı oranına, kaza esnasında alınan aylığın miktarına, mesleğe, yaşa vs. bir sürü etkene bağlıdır)

Yanlız Bülent abi bende sağ omuzumda kalıcı sınır hasarı ve kalp hastalığıda var.tek damar stendli ömür boyu kalp ilacı ve tansiyon ilaçları kullanacağım.

Bulunduğun il deki sgk kurumuna gidip iş kazası servisine kazadan dlayı maluliyetinin için başvuracaksın ayrıca yaşın kaç ilk sigorta girişin kaç yılı bunlar c cevaplarsan daha çok yardımcı olabilirim. Prim günün ne kadar gibi

önümüzdeki ayın 15 inde iş kazası geçireli 2 yıl olacak 8 .ayda mahkemeyi açalı 2 sene olacak .
kısaca süreci sizlerle paylaşmak isterim.
devlet hastanesi kazadan dolayı %60 verdi
sgk % 34.2 ye düşürdü
avukatım bu orana itiraz etti.mahkeme beni hasteneye sevk etti hastanede yeni filmler dıktor muayene sonuçları yazılı .
perşembe günü tomoğrafi sonucu için hastaneye tekrar gideceğiz.( kaburgalar ) iş kazsından dolayı gönderildiğim hastanenin kurulu muayene sonuçlarını ve cd leri mahkemeye gönderecek.tabi bana yaklaşık 15 gün önce mahkemenin adli tıptan gelen davetiyeyi dosyama eklediğini gördüm.adli tıpın belittiği tarihte adli tıpa gideceğim tabi benden önce mahkeme hastane evraklarını adli tıpa göndermiş oluyor.belirtilen tarihte adli tıpa gidiyorum.genelde oran yükseliyor.Cenab-ı ALLAH yardımcımız olsun.(amin )

Üst Alt