Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim ve işten çıkmak istiyorum. Tazminat vermiyorlar, ne yapmalıyım?

tduvan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba oturanboga ve arkadaşlar,

bır sorum var da... 2,5 ay once iş kazası sonucu sol el parmaklarımı 2 3 4 parmaklarımı çeşitli şkilde kestim. 2 parmagım dırsekten kemık alınarak donduruldu. 3 parmagım saglam ama uc kısmı daha once ampute olmustu şımdı ıse alt bogumdan çalışmıyor.

çalıştıgım işyerınden ayrılmak ıstıyorum ama tazmınat vermıyor. ben ne yaparakta tazmınat alabılırım sureklı iş göremezlik maası alabılır mıyım .

Cevap yazarsanız mutlu olurum sevgılerle

İş kazasını sigorta müdürlüğüne bildirdiniz mi? Hastanedeki ilk müdahalede iş kazası olduğuna dair rapor tutuldu mu?
Ucu ucuna da olsa %10 ve üzeri işgücü kaybı oranı alabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Eğer bu olursa, yaşam boyu Sürekli İŞ Gçremezlik Geliri bağlanır size ve yaam boyu siz ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler sağlık güvencesine kavuşmuş olur.

Bunu aman ihmal etmeyim Çok kıymetli bir haktır... Eğer bu tespitler yapılmamıi ise, sigorta müdürlüğüne gidio bu konuda başvuru yapın hemen...

Tazminatınızı vermemek için sizi işten çıkartmıyorlarsa, yapacak bir şey yok maalesef. İşçinin haklı nedenle derhal fesih hakkı 4857'nin 24. maddesinde düzenlenmiştir. Bu koşullar varsa, ancak o zaman tazminatınızı alıp işten ayrılabilirsiniz...

iş kazası sigortayta bildirildi ve hastanede iş kazası olarak tutanak tutuldu.butun bunların sonucunda ben nasıl bu hakkımı alabılırım yada nasıl ve nereye basvumam lazım .Çarşamba gunu doktora konrole gıttım yıne 1 aylık daha rapor verdi toplamda da 3 ay 10 gun rapor oldu .raporum bıttıgı zaman mı basvurulara baslamam lazım teşekkür ediyorum beni aydınlatırsanız

Tutanak tutuldu ise, sigorta müdürlüğübe gidip işleminizin ne aşamada olduğunu sormalısınız. Dediğim gibi, iş kazası sonucu kalıcı olarak %10 ve üzeri rapor verilirse, sürekli iş göremezlik geliri almaya başlarsınız

Üst Alt