Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim ve sol gözümü kaybettim. Ne kadar iş göremezlik geliri alırım?

seyfi

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
selam bana yardımcı olarsanız cok sevınırım.

ben 1 kasım 2008 de istanbulda iş kazası sonucu sol gozumu kaybettım. iş veren iş kazası degıldır dıye yalanlamıs ama dun heyet sonucu iş kazası oldugu ispatlandı.
istanbul gazıosmanpasa sgk cagırıyorlar benı hasaneye gondereceklermıs
burda bana nasıl bı rapor verırler ve yuzde kac iş gormez raporu alabılırım ve maas ne kadar alırım..

ayrıca o zamanlar hem ssk hem mahkemeye verdım mahkemem devam edıyor lutfen yardımcı olun sımdıden cok tesskur ederım

Sol göz tamamen görmüyorsa, diğer gözde hiç bir sorun yoksa, %35 oranında rapor verilecek size.

Ne kadar sürekli iş göremezlik geliri bağlanacağı, kaza zamanında kaç lira aylık aldığınıza bağlı?

cok tsk ederım cvbınız ıcın. kaza zamanında aldıgım maas 1200tl idi ama sıgortaya yatırılan para 630 tl yatırıyoırlardı.buna gore ne kadar maas baglanır

300-350 TL gibi bi gelir bağlanır diye tahmin ediyorum (formülü belli bir hesap için tahminde bulunuyor olmak saçma tabii; ama ne yapayım, hesap işlerinden hiç hiç anlamam).

tsk ederım cok saol verdıgın bılgıler

iş kazası yapmıstım ıkı yıl once sımdı sosyal guvenlık kurumundan beni hasaneye gondereceklermiş iş gormezlık ıcın rapor alcam da sımdı bu muayene ıcın benden para alınıyormu yanı ucertılımı bılgını9z varmı

hayır alınmıyor bende aldım zaten sgk dan sana verilecek hastahaneye sevk yazısının altında ücret alınmayacağı not olarak belirtiliyor.sadece ona dikkat et bendende istediler bende altındaki notu oku diyince pardon görmedim dedi hastahanedeki memur.

tsk ederım kardesım...hastaneye gonderdıler heyete gırdım gecenlerde.. muayne felan yaptılar sonra tamam sen gıt bız sosyal guvenlık kurumuna gonderırz dedıler.ben ne kadar rapor aldıgımı nasıl ogrenebılırım.bırde ıs gormezlık belgesı hazırladılar ssg o rapor bıze ulasınca sana odeme yapcaz dedı tahmınen ne kadar odeme yapcakalr dosyamın takıbını nasıl yapcam.

banada aynısı denildi hastahaneden bunu herhalde sgk işkazası bölümünden takip edecğiz bende senle aynı aşamadayım.

gecmıs olsun sukru kardes.bu konuyla bı bılgın olursa benıde aydınlatırsan sevınırım

arkadaslar ben heyete girdim ama ne kadar rapor verdıklerını bılmıyorum bunu nasıl ogrenebılırım ?*?

Sağlık raporu ile ilgilenen memura bi çay ısmarlayın :)

slm bende 1kasım 2008 de iş kazası gecırdım fakat 10 aralık 2010 tarıhınde ıs kazası oldugu tesıpt edıldı heyete gırdım ssg bana raporun bıze gelınce sana odeme yapcaz dedı sonra malulıyetıne gıdılecek dedı 2 hafta oldu ses soluk yok ne yapabılırım

merhaba arkadaşlar bende 01/10/2004 iş kazası geçirdim bir yıl rapor aldım 2005 ten bu yana
ssk beni adıyamana rapora gönderdi ücretli o raporu aldım ardından üniversite hastanesine bu süre zarfında iki ayda bir rapora gönderdiler gerekçe raporlar çelişkili ilk aldığım % 28 daha sonra bu rapor oranı 19-18-17 kadar düştü
yıl 2011 bağlanan maaş 110 lira
ilk maaaşı 24 ocakta alacağım

ne kadar size faydalı bir şey olur bilemem

benim iş kazası idi inşaatta düştüm

sizlerin durumu sadece iş kazası ise allah yardımcınız olsun ama iş kazası fakat trafik kazası ise ordanda tazminat hakkınız var selamlar saygılar

170 numaralı sgk telefonunu arayıp evrağınızın hangi aşamada olduğunu öğrenmeye çalışın.

merhaba mağdur arkadaşlar anlaşılan sgk dan çok çekeceksiniz sayın oturan boğa 170i arayın demiş ordan bir yere ulaşılmaz sağlıklı bilgi alamazsınız yapmanız gereken postaneye gideceksiniz 1 tl karşılığında e devlet şifresi alacaksınız ordan sisteme gireceksiniz işleminiz ne aşamada hepsini göreceksiniz selamlar saygılar iyi akşamlar

e devlet sıfrsını alıp nasıl ogreneceksın hangı adresden

e devlet sıfresı aldık da ne oldu acvılmıyor kı yok teknık nedenlerden dolayı acılamıytor da sonra denıyın felan dıyor sacma sapan sey daha yapım asamasında mıllete sıfre aldırıyorlar

selam arkadaslar surekli işgörmezlik maasına baglandım ben bu maasımı turkıyenın heryerınden ptt den cekebılıyormuyum yoksa sadece gosterdıgım ilceden mi cekebılıyorum

sayın seyfi bey iş göremezlik maaşınız kaç ayda baglandı acaba? bizi 6 aydır ugraştırıyorlarda daa ne kadar ugraştıracaklar merak ediyoruz.5. kez rapor istendi evraklar sürekli gidip geliyorda.sizde nasıl bir aşama oldu acaba paylaşırsanız sevinirim.teşekkürler...

nagihan hanım gerçekten uzun ve meşekatli bir bekleyiş öncelikle ALLAH yardımcınız olsun benim durumum biraz farklı ben 2008 in kasım ayında iş kazası gecirdim 2009 nisan ayında mahkemede dosya acildi vesayre önce mufettişler iş kazası olup olmadıgını arastırdılar sonra bir kez hastahaneden heyet raparu ıstedıler rapor gonderilkdikten sonra 2010 da gonderdim 2011 kasım ayında birikmiş param ile ilk aylıgımı almaya basladım..sizin nasıl durumunuz bilmiyorum detaylı anlatırsanız yardımcı olablirim

dosyam temyize gitti tahmini ne zaman doner

merhaba ben iş kazası sonu actıgım tazmınat davasını kazandım 2 ay once temyize gitti ne zaman dçner temyizden bilgi verirseniz cok sevinirim

Seyfi bey kaç sene sürdü davanız.birde süreci anlatırmısınız.bende yeni açtımda dava

Kardeşim geçmiş olsun öncelikle Allah yardımcın olsun ben 2009 da dava açtım geçtiğimiz eylül ayında bitti işte yani sen nerde nasıl kaza yaptın bilgi verirsen ona göre sürecini daha doğru söyleyebilirim

Ben asansörden düştüm ayağım kırıldı ayağımda şuan bir platin 3 tanede vida var.şimdi ben geçen hafta üniversite hastanesinde muayne oldum herhalde işkaybı oranım belli olup ona göre maaş bağlanacakmış benim kazam 2011 yılında oldu ama durumum olmadığı için dava açamadıydım şimdi ise dava açalı 1 yıl oldu.

Anlıyorumkaç yaşındasın

Eniştem de senin gibi düşüp bacağından toplumunda daha dogrwu hala aksama var zannediyorum 150 tl felan maaş bağlanır en iyi ihtimal davada ne aşamada bilmiyorum ama biraz sabr etmen lazım benim 5 yılda sonuçlandı

Cevabın için çok teşekkürederim kardeş ben 30 yaşındayım.

Bu temyiz den ne zaman döner dosya bilen var mı Yargıtayın sitesinden dosya sorgulamadan bakıyorum incelemede yazıyor

bısey sorcam bnm davamda devm edıo ıs kazası gecrdım ıs görmezlık maasda sona yakın asamada ama sorum su baglnannn ıs görmezlıksreklı gelırı ış yernden alcagmz tazmnttn mı kesılıove bu neye göre hesaplnıo 23 yasndayım cevp verrsenz mtlu olrum

Üst Alt