Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İs kazasi geciren mi suclu!?

arzuku

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Merhaba Arkadaşlar. Ben %62 engelli bir arkadaşınızım. Bundan 3.5 yıl önce gayet sağlam olan eşime şirket otaparkinda şirket aracı çarptı. Bana önce kargo aracı çarpıp kaçtı dendi. Zaten olayın şoku ile ayrıntıları inceleyemedim bile. Eşimin yüzünde kırıklar ve kafasında travma vardı. Yüzüne platin takıldı daha sonra beyindeki kanamadan dolayı beyin ameliyatı geçirdi vs vs... Uzun bir tedavi süreci elimize kalan ise çok inatçıbir duygu durum bozuklugu ve epilepsi. O sırada işten de çıkarıldı. Ve bir şekilde bana olayın gerçek boyutunu anlatan kamera kayıtları ulaştı.
Bir yıl sonra Dava açtık. Su an özel bir firmanın engelli kadrosunda çalışıyor. %52 özür raporu var. İs kazası nedeniyle sgk sağlık kuruluna yonlendirildik ve oradan gelen kayıp oranı %0, evet kocaman bir sıfır. Mahkeme bir üstkurula sevk etti. AAnlayamıyorum bir türlü sgk hastanesi %52 verirken bu kurul nasıl sıfır veriyor. Kaza öncesi hiçbir sağlık sorunumuz yoktu ve bu kadar maduriyetin karşılığı olan tazminat için bu rapor çok önemliymiş meğer...Bize bir yol gösterin lütfen...

SLM Cok buyuk gecmıs olsun arzu hanim sgk nin % 52 verdigine iş kazasi için yonlendirilen sorumlu olan kurum sıfır veriyorsa bu iste buyuk bir tezatlik var tabiki itiraz edeceksiniz o zaman sgk sizi o sifir veren hastaneye kendisi kontrole yollacak orda zaten her sey gun yuzune cıkacak tekrar tekrar gecmis olsun

Merhaba bende iş kazası geçirdim mahkeme benden rapor istedi sgk kurulu sağlam raporu verdi benim avukat kabul etmedi gelen raporu üniversite hastanesine sevkini istedi üniversite hastanesi bağıtsaklarıma kadar inceledi %100 bakıma muhtaç raporu verdi bi avukata danışın gerekli yolu gösterir sgk raporunu kabul etmeyin ama şöyle bir durum çalıştığı için rapor oranı düşük gelebilir türkiye de çalışıyorsan sağlamsın demek olduğu için böyle sıkıntı oluyor
ben bu rapor sonucunda malulen emeklilik hakkı kazandım sizede en azından emeklilik gibi tam adını bilmiyorum bir emekli aylığının yarısı kadar bi para aylık olarak bağlanabilir bi avukata danışın derim

arzuku

İtiraz edin, gerekirse konuyu mahkemeye taşıyın. Ya % 52 oran veren suçlu ya %0 veren!

Üst Alt