Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirenlerin yaşadıklarından yola çıkarak dikkat edilmesi gerekenler

hilal72

Aktif Üye
Konular
18
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar bu kısma iş kazası geçirip hakkını bilmeyen ve mağdur olan arkadaşlar için yazıyorum ben yaşadım sizde yaşamayın diye

ben 18.08.2011 de iş yerinin görevli elemanı olarak gittiğim şehirler arasında trafik kazası geçirdim ambulans doktoruna yüzümü hissetmiyorum dediğim halde bana şok geçiyorsun deyip hst sevk etmemesinden dolayı mağdur oldum.
İş yeride iş kazasını bildirmedi rahatsızlklarım oldu sol kolumda ağrılar çok oluyordu kulağımda işitme ilgili bir problem olduğunu ve konuşurken çenemin düşmeye başladığını fark ettim işe geç gelmelerim yataktan kalkamalarım başladı benim hatam bunların kazanın neden olduğunun farkınan varamamamdı ne iş yeri nede eşim beni kaideye almayınca benden kendimi insan yerine koymamışım
taaa bir yıl sonra tamamen sol koldan sakat kalasıya kadar hst gitmedim hst gidince çekilen emarlar ile tedavilerim başladı meğer sol kravual kemik kırılıp hatalı kaynağından sol kolumu kullanamdım fizik tedavilerin sonucunda artık %90 kolum iyileşti süreç zorlu ve can yakıcı tedaviler oldu

2013 ocak ayında iş kazası maluliyet talebinde blundum tam 1,5 yıl sonra yine kendi çabam ile beni sgk hst sevk etti hst heyete beni maluliyet diye soktu hiç heyet yazısına iş kazası maluliyet eklenmedi hiç bir doktorda sen iş kazasımı geçirdin diye sormadı normal muayeneler oldu bir tek fizik dr geçirdiği kazadan dolayı kırık dan dolayı fizik oranını yazınca ankara kocatepe sağlık kurulu %3 maluliyetime karar verdi

uzun olacak ama okuyun
karara itiraz ettim ege üniversitesi hst aldığım kazaya bağlı 15 sürekli engel raporumu ibra ederek sgk nın yazduığı yazı sevki şu idi iş göremezlik olan %3 maluliyete itiraz ettiğinden dolayı diye bir yazı yazdı egede heyete girdim dr. aynı oranı yazdılar birde ek olarak psikiyatris durum bildirir rapor eklendi buda bu sefer istanbul sağlık kuruluna gönderildi sonuç y,ine %3 çıktı

itiraz etmedim bu sefer avukat tuttum ve ben sağlık kurulu engel raporuma itiraz ettim hakem hst olarak beni bursaya sevk ettiler ve orda oranlarım tmü %46 çıktı
bu rapor ile avk yüksek sağlık kuruluna yazı yazdı

şimdi kurul kararını bekliyorum iş yerine ceza kesilmedi nedenini sorduğumda birincisi kaza tarihnden sonra hst gitmemem ve raporlu olmamam ile maluliyetin %10 altında olmasından dolayı işverene iş kazası bildirmediği için ceza kesilmiyor böyle bir yanıt geldi

siz siz olun iş yerinde ayağınız takılıp düşseniz bile hst gidin ve her şeyinizi bir şeyim yok diye ertelemeyin ve asla işverene inanmayın
kaldıki benim çalıştığım yer emeklinin hakkını arayan bir dernek idi ve ben bu işyerinde 5 yıl sigortasız bile çalıştım hatta asgari ücret bile ödemiyolardı ALLAHTAN 13 YIL çalıştığım bu işyerinin son 7 senesinde sigortalı idim.işşiz kalacağınızı bilseniz dahi hakkınızı arayın lütfen ALLAH BİR KAPIYI KAPATIR DİĞER KAPIYI açar demişler

hilal72

Paylaşım için teşekkürler.

Aynen katılıyorum. Olası iş kazasında ne işverene ne polise ne sgk'daki memurla ne de hastanedeki doktorlara inanıp haklarınızdan vaz geçin. Bizde kişi ve kurumlar olayları geçiştirmeye çalışır her zaman. Asla taviz vermeyin ve hakkınızı arayın.

uzun uğraşmalar sonucunda iş göremezlik maluliyet oranım %25 geldi fakat bir yıllık kontrol şartı ile karar verildi şu aşamada iş göremezlik aylığının bağlanmasını bekliyorum ikinci karar ekranları kapalı olduğundan ve ne zaman açılacağıda belli değil yani kısaca hep işimiz beklemede bakalım ne zamana kadar bekleyeceğiz.

Hayırlısı olsun hakkınızı söke söke almışsınız tebrikler

aynen katılıyorum yılmak yok mücadeleye devam.bende 2007 yılında iş kazası sonucu serce parmagım koptu yüzük parmagim sakat kaldı nihayetinde 9 sene sonra yüzde 13 le maaşa baglandım şimdi dava zamanı 5 kurus alacagım olsun 10 kurus masraf yaparım yinede hakkımı alırım

relaxla
aynen katılıyoruz sizlere davayı açtım hem sigorta şirketine hemde işyerine dava sürecinde tabiki yeniden maluliyet oranım belirlencek adli tıp kaydı ile eğerki adli tıpda psikolojik rahatsızlığımda kaideye alınırsa sgk yada bunu bildircez ve sonucu burdaki arkadaşlarada bildireceğim sgk iş görememzlikte psikolojik etmenlerimizi kaideye almıyor neymiş bir memurun dedği iyice durumu kötü olup bakıma muhtaç olanlar yoksa her kes iş kazasında psikolojik etki kalıyormuş bana ne kardeşim nasılki benim aylığımdan primler kesiliyor iş kazası falan filan altında benim psikolojik olarak yaşadığım her nedeni kaideye almak zorundasın ben anamın evinden getirmedim bu hastalığı diyec eğim kimi doktor teşhisi travmaya bağlı steres koymuş kimi doktor yaygın anksiyete teşhisi koymuş adı nedir bilemem kafa tırlayınca işte bile çalışmak zor her hakkımı sonuna kadar aramaya ve almaya çalışacağım

relaxla ,sürekli işgöremezlik geliri hangi tarihten itibaren bağlandı

tammda kimseye güvenmeyin diyorsunuzda bu konularda bilginiz yok.sorup bilgi alabileceginiz yer sgk mecbur bi şeyler ögrenebilecegimiz yer burassı bunun dışında kim bilgi veriyor..isimlerini söylemicem sosyal güvenlik uzmanların ofisleri var sırf danışma ücreti 600 tl..gelde güvenme

kardeş ben hepsine gittim hiç birine inanma senin işin sgk la bunu unutma hepsi şöyle yaparız böyle yaparız diyorlar yalan söyluyorlar kazadan sonra iş sgk le bu unutma burada ben başıma geleni söyluyorum yalan söylemiyorum birinçi mahkeme iş kazasından oldugunu söyledi hastalıgı belli degildir dendi sonra iş kazasına baglı degildir dendi iş verene güvenme derim ben sgk nederse o

Üst Alt