Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası kusur tespiti neden yapılır? İşyerine ceza kesilir mi?

ebus.347

Üye
Konular
32
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar sgk da kusur oranı tespiti neden yapılır ? Işyerine ceza kesilir mi ?

akks47

işyeri suçlu çıkarsa ceza kesiliyor. senin kusur oranın varsa örnek %10 sen hatalısın alacağın tazminat 100bin tl çıktı diyelim %10 direk tazminatından düşer 90bin tl alırsın.

Kusur oranı sürekli is goremezlik geliri bağlanmadan önce müfettiş tarafından belirlenir.sizi ve is vereni dinler sonra oranları tespit eder.alacağınız is goremezlik gelirinden size ait kusur oranı kadar kesinti olur.is veremden de aynı şekilde düşülür.ileride olası bir mahkemede bu oranlar istenir

Tşk ederim cevabınız için çünkü işyeri ile uzlaştık işyeri sgk dan ceza kesilirse sorun olur diye birşey dedi dun

akks47

Alper iş göremezlik gelir kısmını size açıklamış size tavsiyem işverene güvenip imza falan atmayın ters köşeye yatırır ve sizi kandırırlar. Avukat ile yola devam edin bu devir güven devri değil.

Sgk eninde sonunda cezayı kesecek.. işverenle anlaşma olayı işverene yarar işçiye yaramaz.. verdiği parayı bigün geri almak istese işveren söke söke alır.. Aman dikkat..

Bende dava açarım henüz birşey vermedi zaten her ay bi bahane 1 sene olmak üzere hep oyalanıyorum benimde işime gelir açarım davamı alırım paramı çünkü beklemekten ve oyalanmak tan çok yoruldum

ebru hanım
kusur oranı tespiti 2 neden ile yapılır.
birincisi bağlanacak olan sürekli işgöremezlik geliri için.
ikincisi tazminat davalarında tazminat miktarını belirleyen faktörlerden olduğu için

Tazminat davası açmadım ozaman sgk nindir ins sorun yoktur.. bu arada arkadaşlar bana 796 tl gelir bağlanmış aylık %48 rapor çıkmış kusur oranı ne zaman belli olur ben nasıl öğrenebilirim

ALLAH hepimizin yardımcısı olsunn zor bir süreç

kusur oranını sgk dan öğrenebilirsin.bağlı bulunduğun sgk ya gidip bir sor.

Sgk.gov da yazıyor mu bilmiyorum.
ben sgk da işkazası bölümü vardı oradan öğreniyordum.

Arkadaşlar bende iş kazası geçirdim şu anda işverenle davalığız ve sürekli iş görememezlik aylığına başvurdum %7 verdiler itiraz ettik benim asıl sormak istediğim müfettiş benimle hiç irtibata geçmedi siz diyosunuzya müfettiş gelir ona göre iş görememezlik aylığı bağlanır diye bana niye bişey sormadılar ki kazayı 30/01/2014 de geçirdim

Üst Alt