Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasi maddi tazminat davasi sonunda yapılan psd kesintisi..?

Konular
6
Reaksiyonlar
0
Hukmedilen tazminat miktarı sukadar yapılan psd kesintisi bukadar. Kalan milyar bu şeklinde olursa çok makbul olur

iş trafik kazası veya iş kazalarında bağlanan sürekli iş göremezlik gelirinin psd değeri herkes den kesilir kural bu

Meblağlar hakkında bilginiz varmı. Yani sürekli is goremezlik gelirinin size altmış yaşına kadar olacak ödemesinin hepsini mi kesecek. O zaman kişiye maddi tazminat tan hiç birşey kalmıyor.

Alper işbilen iş mahkemesinde tazminata etki eden en önemli faktör işçinin aylık maaşıdır eğer asgari ücret alıyosranız evet çok bi maddi tazminat verilmez ama elden para da alıyorsanız bunu ispat etmeniz halinde alacağınız sürekli iş göremezlik geliri nden tutunda maddi ve manevi tazminat a kadar çok etkili olmaktadır gerçek aylık ücretin gerçeği tam olark yansıtması için mahkmeden meslek odalarında emsal karar istenmelidir çok önemli bir meseledir

Benden de PSD kesintisi oldu, yaklaşık 100 bin liradan biraz fazla kesinti oldu. Devlet kesiyor napalım.

Trsaid kardeşim senin iş kazan neydi nasıl oldu , mahkeme ne karar verdi kesintiler ne kadar gitti ve eline kalan para nw kadar oldu bilgilendirirsen sevinirim dostum

Mağdur07 tazminatları etkileyen faktörler vardır. kaza olduğu zamanki yaş, kaza olduğunda alınan maaş, kazada kusur varsa kusur oranı sürekli iş göremezlik oranı vs bunlar herkesin farklıdır. Bu yüzden herkesin tazminatı farklı çıkar, karşılaştırma yapmak anlamsızdır.

Benim kazada kusurum yoktu, maaşım askeri ücretten yüksekti beklentilerimden yüksek bir tazminat aldım. rakamı söylemek yanlış herkes tazminatı farklı çıkar.

SAİD PEKİ ORTALAMA SİZİN FİKRİNİZ BENİM DURUMUM NE OLUR ,BENİM BABAM 2012 YILININ 5. AYINDA ELEKTRİK KAZASINDA OTELDE VEFAT ETTİ , BİLİRKİŞİ %75 OTEL SUÇLU %25 BABAM SUÇLU DEDİ , OTEL SAHİBİ BABAMIN ELEKTRİKCİ ŞEFİNE GEL BİZDEN YANA İFADE VER MÜDÜR YAPALIM SENİ FELAN DEDİLER FAKAT ŞEF NOTER HUZURUNDA İSTİFA ETTİ BU YAZILARDA MAHKEMEDE KAYIT ALTINDA, DOSYAM 2016 NIN SONUNDA YARGITAYA GİTTİ 2017 nin sonunda fazla bu miktar diyerek bozularak geldi 210 bin TL maddi eşine 75 bin manevi eşine yanı anneme ben ve kardeşimede 50 şer bin manevi vermişti bozdu fazla diyerek, babamın yaşı 48 di Vedat ederken asgari ücret alıyordu , ve özellikle emekliydi emekli maaşını çekmekteyiz 1350 lira olarak annemde emekli onunda asgariaini çekiyoruz şimdi TAZMİNAT KESİNLEŞİNCE EMEKLİDEN DÜŞERMİ soruyorum siz değerli kardeşlerime MURD İRON SONUÇ SİZCE NE OLUR, AVUKATLA ANLAŞMAMIZ %25 BİZİM CEBİMİZE NE KALIR ,TEŞEKKÜR EDERİM ŞİMDİDEN

Dostlarım bişey sorucam tazminattan iş kusur kesintisi adı altında pyd di sanırım bu kesinti maddi mi manevi tazminattamı kesiliyor yoksa ikisinide kapsıyormu, ayrıca avukat parası tazminatta faizler içinde olarak mı %20 veriyoruz, mesela hakim 200 bin maddi 100 bin manevi dedi, toplam 300 bin lira 7 yıl bekliyorum bu zamanda 490 bin civarı yapar 490 bin lira üzerinden mi hesaplanır psd kesintisi ve avukat kesintisi ??

Mağdur07 mahkemenin gerekçeli kararını dikkatlice okuyun. orada SGK nın yapacağı kesintiler düştükten sonra alacağınız rakam net şekilde yazar.

avukatınız mahkemeden çıkan tazminat rakamına yasal faizi ekleyip ortaya bir rakam çıkartıyor, bu rakamı icra dairesine verip karşı taraftan istiyor. kısaca 100 bin tl tazminat çıktı diyelim 50 binde yasal faiz diyelim. avukatınız 150 bin TL den yüzdesini alır.

psd kesintisi mahkemenin gerekçeli kararında yazar. bu rakamların hepsi düştük den sonra ortaya tazminat rakamı çıkar. galiba siz mahkemenin gerekçeli kararını dikkatlice okumadınız. gerekçeli kararda sadece yasal faiz miktarı yazmaz.

Slm bende heyete gircem ağustosta 15-ila 30 arası çıkar dedi doktor sgk da maaş alırsın bürütten hesaplanır dedi.şimdi şirketin kaza sigortası var burdan toplu para alacağımı söyledi patron bu tazminattan kesinti mi olacak benim elime ne geçiyorsa maaş olarak prme o yansıdı.

Üst Alt