Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası mahiyetinde trafik kazası geçirdim ama sigorta masrafımı karşılamadı!?

KYilmaz

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Mrb Ben 02,04,2015 Günü saat: 06:30 sıralarında 32 pe 776 plakalı şirket aracı ileiş yeri personeli ile birlikte şirketimize gider iken direksiyon hakimiyetimi kaybetmem sonucu uçuruma yuvarlanmış bulunmaktayız.
Not: Araçta bulunan 3 kişinin mesai saati başlamamış fakat ben mesaii saati içerisinde kaza yaptım.
Aracımda bulunan diğer 3 arkadaşım hafif yaralanmış fakat ben ise (Lomber 1 kemiğinin) kırılması sonucu
ağır yaralanmış bulunmaktayım fakat bu araç şirket aracı olduğundan şirketimizinde bir başka şirketten bu aracı kiralamış olması sebebi ile aracın sigorta ve kasko şirketi bana hiç bir tazminat ve benzeri bir yol ile masraflarımı karşılamamıştır bütün hastane masraflarımı kendi imkanlarım ile karşılamış bulunmaktayım bu konu hakkında beni bilgilendirmenizi istiyorum... nasıl bir yol ile sigorta şirketini
ve kasko şirketini dava edebilirim...

Not: Kaza tutanağımı Araç içi Trafik kazası olarak tutmuşlar iş kazası olarak tutulmamıştır...

Fakat halen Raporum devam etmektedir...

Sizden Ricam Nasıl bir yol izlemeliyim..

öncelikle geçmiş olsun yaptıgınız kaza iş kazasıdır bunu tescillendierin önce sonra saglam bir avukat bulup ayrıntılı danışın ne yapılabilir nasıl yaparız dava açılacaksa avukat tutup davanızı açın anlaşma olacaksada dava devam ederken olsun hak kaybına ugrama seni oyalamalarına izin verme ben sekiz senedir ugraşıyorum avukata danışmanın avantajı bilmedigin bir konu ve prosedür nasıldır neyapman gerekli bilemezsin avukatını saglam tut iyi anlaş yüzde 15 igeçmesin avukat ücretin faizine bulaştırma tazminatın davan uzar sonra umarım fikir vermişimdir

keskinay

avukatını saglam tut iyi anlaş yüzde 15 igeçmesin avukat ücretin faizine bulaştırma tazminatın
davan uzar sonra umarım fikir vermişimdir

Bu kısımda ne demek istediğinizi anlayamadım biraz açarmısınuz daha önce hiç avukat ile işim olmadığı için için yabancıyım bu tip işlere....

KYilmaz

avukatın muhtemelen anlaşırken aldıgın tazminat üstünden bi oran alacak ve bu orana yasal faizide dahil edecek misal yüzde 10 veya 15 gibi anlaşırsan ve faizde dahil dersen davanın uzaması avukatın çıkarına baglı olacak isterse uzatmak için elinden geleni yapacak sende dava bitti bitecek diye bekleyeceksin buna istinaden pazarlıgı sıkı tut taviz verme yüzde 10 normal orandır diyenlerde var çıkacak mebla çoksa ozaman dahada sıkı tut net alacak oldugun rakamı soruştur gerekirse 3 5 avukata danış rakam yükseldikçe avukata verecek oldugun meblagda artıyor avukatın senden fazla almasın hadi hayırlısı [iş kazası oldugunu onaylat tutanagını tuttur önemli]

Üst Alt