Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası mahiyetinde trafik kazası sonrası haklar..?

guler1667

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar öncelikler hepinize merhaba...
Eşim için bilgilerinize ihtiyacim var.Eşim ortopedik engelli %43 raporu var.bundan 7 yil önce bi firmada muavinlik yaparken kaza geçirdi ve sağ diz altindan itibaren bacağini kaybetti.şimdi geçen tanistigim bi arkadasim esinin is kazasi gecirdigini ve sgk tarafindan her ay 450 tl maas aldigini soyledi.Ve bu maasi olene kadar alicakmis.biraz arastirma yaptim fakat nedir ne degildir bir turlu ogrenemedim...trafik ve is kazalari ile ilgili bu konuda bi bilgisi olan varsa bana yardim edebilir mi arkadaslar tesekkur ederim şimdiden

Tesekkur ederim gonderiniz icin ama benim dedigim bu degil.esim muavin olarak calisodu fakat sigortasi yoktu.biz dava actik tazminat kazandik fakat gecirilen bu kaza sonucu kayip oraninda calisan bir kisi hem normal sigortali gibi calisip ayni zamanda sgkdan ornegin raporu oraninda maas aliomus is gucu kaybi olmasindan dolayi.bana gonderdiginiz yazida ki gibi hesaplaniomus fakt bana kaza raporlarini alip sgkya gitmemi soylediler bu maas ne maasidir gercekten boyle bisey varmi yada is kazasi farkli mi oluyor bunu ogrenmek istiyorum...

Sigortası yok ise iş görmezlik maaşı alamaz...

guler1667

evet böyle bir maaş vardır ,eşinizin durumu iş- trafik kazası olarak kayıtlara geçmesi gerekiyordu, çalıştığı şirket iş kazası olarak bildirmesi gerekiyordu, olay sonrası poliste veya jandarmada ifade vermiştir eşiniz, oradaki kayıtlarda iş-trafik kazası olarak geçmişmi kayıtlara, kaza anında eşinizin sigortası varmıydı ve o otobüste görevli olduğuna dair bir belge veya şahitleriniz varsa evrakları toparlayıp sgk ya bildirimde bulunabilirsiniz.

İş kazası esnasında sigortalı olmasanız da bu durum iş kazası tespiti ve sonrasında sürekli iş göremezlik geliri bağlanmasına mani değil.

Yapmanız gereken şey sürekliiş göremezlik geliri bağlanması için sigorta müdürllüğüne başvuru yapmaktır.

Üst Alt