Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası mahiyetindeki trafik kazası sonrası verilen %13 rapor ile haklarım..?

Hakan Eloğlu

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar kolay gelsin ... Aranıza yeni katıldım

Elektronik teknik servis işiyle uğraşıyorum kendi işyerim yani bağkurluyum. Benim de başımdan bi trafik kazası geçti (iş kazası olarak adlandırıldı) 3 ekim 2016 günü elektrikli bisikletimle malzemecimden bikaç mal almıştım dönerken park halinde duran bi arac bi anda yola fırlayarak bana çarptı
kaza tespit tutanağında hiç kusurum görülmedi 100% karşı araç hatalı.

Malelov kemiği kırığı teşhisiyle ameliyat oldum platin ve 8 çivi takılmak süretiyle şu an zorlanarak yürüyebiliyorum 6 ayı doldurduğum için Samatya araştırma hastanesinden %13 kurul raporumu aldım.

Sigorta şirketiyle işlemleri başlattık benim sorum emeklilik için bu aldığım oran bişey ifade edermi? Gün yada sene olarak bi kazancım olabilirmi?

promodamdam

%40 ve üzeri rapor olmadığı sürece engelli statüsünde sayılmazsınız ve emeklilik vb. haklardan yararlanamazsınız.

Ama iş kazası sonrası oluşan %10 ve üzeri iş gücü kayıplarında -tıpkı emeklilik gibi- sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. Bu da yaşam boyu sağlık güvencesi sağlar, burada da vefat sonrası gelir geride kalan hak sahiplerine kalır.
Yani çok önemli bir haktır, aman feragat etmeyin. Sigorta müdürlüğü'Nde bu bağlamda süreci takip edin.

OturanBoğa

Bilgi için teşekkürler...Ben Bağkur lu yum tek başıma çalışıyorum konuyla ilgili 2 ay iş göremezlik ödemesi aldım.Bu söylediğiniz bizi de kapsıyormu ve nasıl bi yol izlemeliyim?

Üst Alt